Hıncal Uluç'tan Ajax-Beşiktaş Maçı Öncesi Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Şaşırtan Çağrı!

Spor Yazarı Hıncal Uluç, Beşiktaş'ın bu akşam Şampiyonlar Ligi'nde oynayacağı Ajax karşılaşması öncesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a dilekçe yazarak maçların şifresiz kanalda yayınlanması için çağrıda bulundu.

28.09.2021-14:04 - (Son Güncelleme: 28.09.2021-14:04)Hıncal Uluç'tan Ajax-Beşiktaş Maçı Öncesi Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Şaşırtan Çağrı!

UEFA Şampiyonlar Ligi C grubu karşılaşmasında ülkemizi Avrupa arenasında temsil eden Beşiktaş deplasmanda Hollanda'da oynayacağı karşılaşmada Ajax ile karşı karşıya gelecek.

HINCAL ULUÇ'TAN CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'A ÇAĞRI!

Bu akşam saat 19:45'de Holllanda'da Ajax ile karşı karşıya gelecek olan temsilcimiz Beşiktaş'ın karşılaşma öncesinde ise tam 12 eksiği bulunuyor. Bir hayli zor geçmesi beklenen karşılaşma öncesinde Spor Yazarı Hıncal Uluç'tan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a çok ilginç bir çağrı geldi. Hıncal Uluç, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yazmış olduğu köşe yazısında maçların şifresiz kanalda yayınlanması konusunda görüşmesi için çağrıda bulundu.

AVRUPA MAÇLARI İLE İLGİLİ ÇAĞRIDA BULUNDU

Spor Yazarı Hıncal Uluç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a seslenmiş olduğu köşe yazısında ;

' Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Sayın Başkan, Size bu açık dilekçeyi ülkemizdeki milyonlar adına yazıyorum.. Pandemi korkusu ve kurallar yüzünden mecbur kalmadıkça dışarı çıkmayan, evde kalan, tek eğlencesi ekranlar ve özellikle futbol olan milyonların derdine tercüman olduğumu da biliyorum. "Niye bana" diye sormayın ne olur. Başkasına söylememin tesiri yok. Sussam gönlüm razı değil de ondan, Başkanım.. Siz el atmadıkça bu ülkede sorunlar kesin, etkili ve hızlı çözüme ulaşmıyor.. Bunu da herkes biliyor. İkincisi.. Gençliğinizde futbolcuydunuz. Fenerbahçe'den teklif alacak kadar iyi futbolcu. Şimdi futbol meraklısınız. Yakından ilgilisiniz. Sayenizde kaç kentimiz, kaç kulübümüz pırıl pırıl statlara kavuştu, görüyor, biliyoruz. Durum acil Başkanım.. Konu, kulüplerimizin Avrupa Maç yayınları.. Yayın ihalesini bu yıl Sadettin Saran kazandı. Sevdiğim bir dostum... Saran, aldığı yayın haklarını, gene yakın arkadaşım, çok sevdiğim Acun Ilıcalı'ya devretti. Acun da, Saran da bugün milyarder.. Her ikisinin de D-Smart ve DigiTurk'te kanalları var. Yani maçları rahatça kendi kanallarından yayınlar, aldıkları reklamlarla gene araba yükü para kazanır, millet de yıllardan beri nasıl izliyorsa öylesi ekran başına toplanır, belki de beIN'den kurtulduklarına da şükreder, izlerdi.. Ama beklenen olmadı. Acun, maçı internetteki kanalı Exxen'den vermeyi seçti. Niye? Zengin oldukça çevresi değişti. O çevreye başka milyarderler girdi. Jet Set üyeliği girdi. Paraya gözü doymazlık girdi. Kazansın. Hak edilmiş kazanca kimin ne diyeceği olabilir ki.. Ama milyonları cep telefonu, tablet ve bilgisayarın minik ekranlarına mahkum etmek, hep beraber maç izleme zevkini yok etmek gibi bir hak "İnsan" olanda olabilir mi? Kaldı ki, Exxen üyesi olmanız da yetmiyor. Maç izlemek istiyorsanız, ayrı para ödemek zorundasınız. Evde beş kişi var da, bilgisayar yoksa, bir tabletten kaç kişi izler ki?. Herkese ayrı tablet alacak, her tablete ayrı Exxen, her Exxen'e ayrı "Maç İzleme" ücreti ödeyeceksiniz.. Şimdi neden "Acilen" size sarıldık Başkan onu söyleyeyim. Bu gece Beşiktaş, Ajax ile Şampiyon Kulüpler Kupası Grup Maçı oynayacak. Ve sadece Beşiktaşlılar değil, tüm ülke sporseverleri bu maçı izlemek istiyor. Bu en azından yaklaşık 25 milyon insan demek. Çekecekleri azabı düşünüyor musunuz? Parasından vazgeçtik.. İkincisi.. İnternetten yayın, bir dakika gecikiyor. Görüntü sık sık donuyor. Ses çok bozuk, kötü çıkıyor. Yani yayın kalitesi de geç ve rezalet. O 25 milyonun çaresi olacak tek kişi sizsiniz bu ülkede... Benim kadar, sizin de dostunuz olduğunu bildiğim Acun Ilıcalı'yı aratacaksınız ve ona "Bu geceki maçı DigiTurk'teki açık kanalın TV8'de, ya da D-Smart'taki Sadettin Saran'ın 'S Sport' veya 'S Sport Plus' kanallarından yayınla" diyeceksiniz... Ve de milyonların nasıl hayır dualarını, teşekkürlerini ve şükranlarını alacaksınız.

DNC Medya
DNC Medya
bilgi@haber365.com.tr
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal