Hikmet Karaman Beraberlikten Memnun Değil

Spor Toto Süper Lig'in 36. Haftasında MKE Ankaragücü evinde Yukatel Denizlispor'u konuk ettiği karşılaşmada sahadan 1-1'lik beraberlikle ayrıldı. Kümede kalma hattını yakından ilgilendiren müsabakada puanlar paylaşıldı.

21.04.2021-19:24 - (Son Güncelleme: 21.04.2021-19:24)Hikmet Karaman Beraberlikten Memnun Değil

MKE Ankaragücü Teknik Direktörü Hikmet Karaman, göreve geldiği süreden itibaren geride kalan haftalarda topladığı puanlar ile dikkatleri üzerine çekmişti.

Yukatel Denizlispor karşılaşmasının ardından düzenlenen basın toplantısında MKE Ankaragücü Teknik Direktörü Hikmet Karaman, yapmış olduğu açıklamalarda ;

BU MAÇTAN DERSLER ÇIKARACAĞIZ

Maçın başında çok erken bir gol yedik. 1-0 ondan sonraki devam edecek oyun planlamamızı son derece bozdu. Aslında hiçbir şey yokmuş gibi devam etmemiz gerekirdi. Araya oyuncuların çok yerde yatması, zamanın geçmesi, maçın temposunun düşmesi, ikili mücadelelerde sertliğin yükselmesi, oyunun temposunu düşürdü. Buna rağmen ilk devreye 1-1 gittik. Güzel bir gol attık. İkinci yarının başında çok net bir pozisyonumuz var. Bu tür maçlarda kolektif oyun, boştaki adamı bulma, gol vuruşu yapma, konsantrasyon çok önemli. 1-1 devam ettiği süre içerisinde zorlanan taraf biz olduk. Daha sonra süreç uzadığında oyun kesiliyor, tempo düşüyor. Bir türlü kendi oyunumuzu oynayamadık. Şunu unutmamamız lazım puan puandır. Buradan 40 puan ile çıkmak istiyorduk. Hafta sonu final maçına geldik. Öyle maçlara geliyoruz ki burada rahatlayıp diğer maçlara stratejik çıkabilirdik. Ama bugüne kadar bizi taşıyan bir oyuncu grubumuz var. Onaları da göz önünde bulunduruyoruz. Hepimiz eleştirilerimizi net bir şekilde yapalım. Yaptıktan sonra da hafta sonu oynayacağımız maça odaklanıp, oradan alacağımız iyi bir skor ile sonraki maçlara çıkacağız. 

EMBİYE AKYILDIZ'IN SÜRE ALMASI İLE İLGİLİ

O bölgede kaç tane değişiklik yapıyorum. Görüyorsunuz. Oralarda bir oyuncu bulup, gördünüz Şahverdi Çetin’in de şutu mükemmeldi. Kaleci o topu müthiş çıkardı. Benim diyen kaleci o topu çıkaramayabilirdi. Dolayısıyla hücum adamlarının hepsine ihtiyacımız var. Orkan’dan bile faydalanmayı düşünüyoruz her pozisyonda. Başka bir oyuncuyu forvet pozisyonuna getirebiliyoruz. İçeriden bir şeyler yapabiliyoruz. Olmayınca değişiklik yapıyoruz. Borven ve Badji’nin yokluğunda Embiya da bu süreçte daha çok çalışıp üzerine daha çok düşüp, bir gol atıp, süreyi fazla alırsa onu da yapacaktır. Biz kendisine inanıyorum.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal