Hatayspor Teknik Direktörü Ömer Erdoğan'dan Çarpıcı Açıklamalar!

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Atakaş Hatayspor'da bu hafta oynanacak olan Gaziantep karşılaşması öncesi yapılan antrenmanın ardından Teknik Direktör Ömer Erdoğan basın mensupları ile bir araya gelerek çarpıcı açıklamalarda bulundu.

14.10.2021-14:21 - (Son Güncelleme: 14.10.2021-14:57)

Hatayspor geçtiğimiz sezon Spor Toto Süper Lig'deki başarılı performansını bu sezon da devam ettiriyor. Ligde 8 hafta geride kalırken 16 puan toplayan Atakaş Hatayspor, topladığı 16 puan ile 4. sırada yer alıyor. 

ÖMER ERDOĞAN'IN AÇIKLAMALARI

Spor Toto Süper Lig'in 9. haftasında Gaziantep ile karşı karşıya gelecek olan Hatayspor'da karşılaşma öncesi hazırlıkların devam ettiği antrenmanın ardından basın mensupları ile bir araya gelerek ligdeki durumları ve hedefleri ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Atakaş Hatayspor Teknik Direktörü Ömer Erdoğan, Gaziantep maçı öncesinde yapmış olduğu açıklamalarda ;

İYİ SONUÇLAR ALIYORUZ AMA SEZON ÇOK UZUN

Fiziksel olarak sezon başını iyi geçirdik. Zaten hep aklımızda ligin 4-5 haftası biraz sıkıntı olabileceği vardı. Ondan sonra ise hem uyum sorunu hem de oyuncuların fizik durumu iyi olduğunda böyle futbol ve sonuçlar bekliyorduk. İlk haftalarda aldığımız iyi sonuçlar süreyi daha da kısalttı. Her maçı tek tek değerlendiriyoruz. Tek tek hazırlanıyoruz. Sezon çok uzun. Daha çok zorlu maçlar oynayacağız. Bu sebeple önümüzdeki ilk maçı en zorlu maç olarak görüyoruz.

EKİBİMİZLE ÇOK KAPSAMLI BİR ANALİZ YAPMAKTAYIZ

Bütün ligleri teknik ekibimizle beraber çok detaylı şekilde inceledik. Sonra oyun sistemimize uyabilecek oyuncularla erken temasa geçip transferi erken bitirmeye çalıştık. Bunda da büyük oranda başarılı olduk. Sezon bittiğinde aramızdan ayrılacak oyuncular kesinleştiğinde diğer planlarımızı devreye sokarak yönetimimizin de çok çabuk davranmasıyla oyuncuları kadroya kattık. Bu konuda yönetimimize tekrar teşekkür ediyoruz. Her mevkiye göre belirlediğimiz kriterler var. Onları çok detaylı şekilde inceliyoruz. Eğer isteklerimize karşılık veriyorsa, sonra eğer araştırabiliyorsak karakteriyle ilgili de inceleme yapıp takıma uyum sağlayacak oyuncuları kadromuza katmaya çalışıyoruz.

AARON BOUPENZDA'NIN AYRILIĞININ ARDINDAN...

Boupendza'dan sonra gol sorunu yaşamıyoruz. Ligin en fazla gol atan ve en az gol yiyen takımıyız. Demek ki doğru şeyler yapıyoruz. Ona asist yapan, yardımcı olan arkadaşlarımız vardı. Biz geçen sezon da bu sezon da takım oyunuyla mücadele eden görüntü veriyoruz. Bu sezon atılan gollerde dağılım çok farklı değil. Bu sene de çok kişiyle farklı goller attık.

OYNADIĞIMIZ MAÇLARI TESADÜFEN KAZANMADIK

Allah'a şükür, bulunduğumuz nokta hak ettiğimiz nokta. Hiçbir maçı tesadüfen kazanmadık. Kazandığımız her maçta daha iyi oynayan, daha fazla pozisyona giren bizdik.

YAKALADIĞIMIZ BAŞARI BİR EKİP BAŞARISI

Bu bir ekip işi, burada benim çok çalışan ve kendini her zaman yenileyen yardımcı hocalarım var. Başarıyı birlikte elde ediyoruz. Tabii bize burada güvenen başta onursal başkanımız Lütfü Savaş ve yönetim kurulu üyelerimize teşekkür ediyoruz. Onların yanımızda olması, bize güvenmesi bizi daha da motive ediyor. Bunun bir de futbolcu tarafı var. Siz çok çalışırsınız ancak futbolculara kendinizi inandıramazsanız ya da inandığınız yolda futbolcular yanınızda olmazlarsa maalesef başarısız olursunuz.

HATAYSPOR'DA YAPMAMIZ GEREKEN ÇOK İŞ VAR

Tabii ki söylentiler her zaman oluyor. Bu tabii bizi mutlu ediyor, gururlandırıyor. Doğru yolda olduğumuzu gösteriyor. Burada 2 yıl sözleşmemizi uzattık. Burada daha yapacak şeylerimiz var. Çok huzurlu bir ortamda çalışıyoruz. Yönetimle uyum içerisinde, saygı içerisinde arkadaşlığımız bizi başarıya götürüyor. Futbolda yarının ne olacağını bilemiyorsunuz ama bizim şu anki planımız bu sezonu iyi bitirip önümüzdeki sezon daha da sağlıklı bir sezon geçirmek. Kafamızdaki şey şu an tamamen bunlar.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal