Hangi Üniversiteler Uzaktan Eğitim Sistemine Geçti?

Koronavirüs vaka artışı nedeniyle kreşten üniversiteler kadar uzanan eğitim sisteminde değişikliğe gidildi.

10.09.2020-12:36 - (Son Güncelleme: 16.06.2021-14:27)Hangi Üniversiteler Uzaktan Eğitim Sistemine Geçti?

Koronavirüsün olumsuz etkilerini azaltmak adına YÖK ve Sağlık Bakanlığı eğitim sisteminde yeni bir yapılanmaya gitti. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eğitim sisteminde çocuklarının okula gidip gitmemesine velilerin karar vereceği yönünde açıklama yapmasının ardından gözler üniversite rektörlüklerine çevrildi.

Üniversiteye yeni kayıt olan ve hali hazırda eğitimine devam eden öğrenciler 'Hangi üniversiteler uzaktan eğitim sistemine geçti?' sorusunu araştırmaya başladı. Peki, 'Hangi üniversiteler uzaktan eğitim sistemine geçti?' İşte yanıtı...

UZAKTAN EĞİTİME GEÇEN ÜNİVERSİTELER

Yıldız Teknik Üniversitesi yaptığı yazılı açıklamada 'Sevgili öğrencilerimiz, YTÜ Senatosu 2020-21 Güz yarıyılında eğitim-öğretimin “uzaktan eğitim” yöntemiyle yapılmasına karar vermiştir.' ifadelerini kullandı. Akademik takviminde değişikliğe giden Marmara Üniversitesi 2020-2021 dönemini online olarak gerçekleştirecek. Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan da bir açıklamada bulunarak güz dönemini online olarak yapacaklarını bildirdi.

Munzur Üniversitesi, Bursa Uludağ Üniversitesi, Yalova Üniversitesi, Bingöl Üniversitesi, Selçuk Üniversitesi, Necmettin Erbakan Üniversitesi ve Konya Teknik Üniversitesi de 2020-2021 güz dönemini uzaktan eğitim olarak gerçekleştireceklerini duyurdu.

Daha sonra Kırklareli Üniversitesi ve Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi de uzaktan eğitime geçtiğini duyurdu.

Kırklareli Üniversitesi 2020-2021 güz döneminde uzaktan eğitime geçildiğini 'Üniversitemizin 110 sayılı Senato Toplantısı'nda aldığı karar gereğince üniversitemizin 2020-2021 eğitim-öğretim yılı güz dönemi dersleri uzaktan öğretim yöntemiyle çevrimiçi online yapılacaktır.' açıklaması ile duyurdu.

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi de 'Üniversitemize ülkemizin 81 ilinden ve yurt dışından gelecek yaklaşık 18 bin öğrencimizin oluşturacağı etkileşim hem sizin hem de ilimiz için çok da hafife alınamayacak riskler doğuracaktır. Her ne kadar üniversitenizi çok özlemiş de olsanız sizlerin sağlığı bizim birincil unsurumuzdur. Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi olarak siz sevgili öğrencilerimizin, ilimizde yaşayan tüm vatandaşlarımızın ve tüm ulusumuzun sağlık önceliğini dikkate aldığımızda uzaktan eğitim modelinin kaçınılmaz olduğu kanaatine vardığımızı üzülerek ifade etmekteyiz.

Hiçbir öğrencimizin sağlığında en ufak bir problem yaşamadan bu süreci atlatacağımıza inanıyoruz. Bizler, sizler için sürekli olarak çalışmalarımıza devam ederken sizler de hem kendinizin hem de çevrenizdekilerin sağlığı için lütfen kurallara eksiksiz uyun ve tedbirden asla vazgeçmeyin.' açıklamasında bulundu.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

En Çok Okunanlar

Modal