Hamzaoğlu: 'Malatyaspor’u Daha İyi Yerlere Getireceğiz'

Yeni Malatyaspor’un yeni transferlerinin tanıtımına testinin bir süre önce pozitif olması sebebiyle dahil olamayan Teknik adam Hamza Hamzaoğlu, toplantı sonrası basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

11.09.2020-09:56 - (Son Güncelleme: 11.09.2020-12:03)Hamzaoğlu: 'Malatyaspor’u Daha İyi Yerlere Getireceğiz'

Koronavirüsün pozitif çıkmasının ardından iki defa negatif çıktığını hatırlatan Hamzaoğlu, “Ama yine biz tedbirli olalım, çünkü bu virüsün nasıl bir şey olduğu belli değil. Bir gün çıkıyor, bir gün çıkmıyor. Onun için hem kendimizi hem de başkalarını koruyalım” ifadelerini kullandı.

Gelecek Süper Lig sezonunun futbol camiasına hayırlı olması dileyen tecrübeli teknik direktör Hamzaoğlu, geride kalan sezonun pek istedikleri gibi bir sezon olmadığını belirtti. Bu sezon aldıkları transferle ve takımda hali hazırda bulunan oyuncularla iyi bir takım oluşturduklarını dile getiren Hamzaoğlu, “İnşallah bu haftada lige başlayacağız. Tabii iyi de başlayabiliriz kötü de ama biz yolumuzu çizdik, emin adımlarla o yolda yürüyeceğiz. Tabii ki en önemli şey, hep beraber bir aile olarak, hepimiz birbirimizi severek, sayarak, saygı duyarak birbirimize Malatyaspor’u daha iyi ve hak ettiği yerlere taşımaya gayret edeceğiz. İnşallah bunu da başarırız” şeklinde konuştu.

'BURADA OYNAMAKTAN KEYİF ALAN BİR TAKIMA SAHİBİZ'

Geride kalan kamp dönemi ile alakalı da açıklamalar yapan teknik patron Hamzaoğlu, “Kampımız çok çok iyi geçti diyemem. Çünkü oyuncularımız zaman zaman aramıza sonradan katıldı. Bulunduğumuz ortam itibariyle çok rahat çalıştığımızı da söyleyemeyeceğim. Çünkü bir küçük sahada çalışıyorduk, akşam bir büyük saha, bunlar biraz çalışma işlerimizi aksattı ama yine de elimizden geldiğince iyi şeyler yapmaya gayret ettik. Bir kere oyuncularımızın iyi niyetinden, çalışmasından ve özverilerinden son derece memnunum. Çok özverili ve gerçekten burayı, bu takımı seven ve burada oynamaktan keyif alan iyi bir kadroya sahibiz” dedi.

Sezon öncesi transferler hakkında da konuşan Hamzaoğlu, “Biz gelmeden önce bazı transferler yapılmıştı, hepsi de iyi oyuncular. Göreve geldikten sonra hem biz hem de yönetim gerekli çalışmaları yürüttük ve birlikte daha sonra yapılan transferlere karar verdik. Bundan sonrada belki bir ya da 2 transferimiz gerçekleşecek diye düşünüyorum. Her şey istediğimiz gibi gelişiyor” diye belirtti.

Süper Lig'in bu sezon zor geçeceğini de vurgulayan başarılı teknik direktör, “Kolay olmayacak. Gerçekten çok derin bir kadroya sahip olmanız gerekiyor. 40 maç, sıkıştırılmış bir lig, sakatlıkların çok olabileceği ihtimali, kart cezalıların olacağı bir lig yaşayacağız. O yüzden herkese ihtiyacımız var. İnşallah sezonu alnımızın akıyla güzel bir şekilde tamamlarız” şeklinde konuştu.

Takımda şu an savunma transferi ihtiyacının da olduğunu ifade eden Hamzaoğlu, “Ama elimizdeki imkanlarla gidip bu hafta deplasmanda Kara Gümrük karşısında en iyisini yapmaya çalışacağız. İyi sonuçla dönersek lige güzel bir başlangıç yapmış olacağız ama futbolda her şey var. Kötü bir sonuçla da dönersek bu bizi yolumuzdan çevirmeyecek” dedi.

Ligde hedef belirlemek için henüz erken olduğunu da cümlesine ekleyen Hamzaoğlu, “Bu seneki hedefi sezon içinde belirlemenin daha doğru olduğunu düşünüyorum. Ancak ilk hedefimiz maçlara iyi bir şekilde hazırlanarak ortaya bir şeyler koymak. Ondan sonra yavaş yavaş maçlar oynanmaya başlandıkça ligdeki hedefimizi de belirleyeceğiz” sözleriyle açıklamasını sonlandırdı.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR