Hamas Görüntüleri İlk Kez Yayınladı!

Kassam Tugayları Komutanı Muhammed ed-Dayf'ın talimatı ile İsrail'in Ben Gurion Uluslararası Havalimanı'na alternatif olarak kullandığı Ramon Havalimanı'na dün bir saldırı gerçekleştirdi.

14.05.2021-15:33 - (Son Güncelleme: 14.05.2021-15:33)Hamas Görüntüleri İlk Kez Yayınladı!

Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, İsrail'in Ben Gurion Havalimanı'na alternatif olarak kullandığı Ramon Havalimanı'na ve Tel Aviv'in de arasında olduğu bazı şehirlere dün roket saldırısı gerçekleştirmişti. Dün Tel Aviv'de bulunan Ramon Havalimanını vuran ve ilk kez kullanılan Kassam Tugaylarına ait Ayyaş-250 füzelerinin görüntüleri Hamas tarafından paylaşıldı.

Kassam Tugayları tarafından saldırıya dair yapılan yazılı açıklamada, menzili 250 kilometreden fazla ve büyük bir yıkıcı güce sahip olan ''Ayyaş roketinin'' kullanılmaya başlandığına dikkat çekilerek, ''İşte havaalanlarınız. Filistin'in kuzeyinden güneyine kadar her nokta füzelerimizin menzili içerisinde" ifadesi kullanılmıştı. Açıklamada ayrıca uluslararası havayollarına, "işgal altındaki Filistin coğrafyası içindeki havaalanlarına uçuşları acilen durdurması.''

İSMİNİ KOMUTAN YAHYA AYYAŞ'TAN ALIYOR

''Ayyaş'' roketi ismini, 1996 senesinde uğradığı suikast sonucu hayatını kaybeden, Kassam Tugayları'nın önde gelen komutanı Yahya Ayyaş'tan alıyor.

HAMAS GÖRÜNTÜLERİ İLK KEZ YAYINLADI

Dün Tel Aviv'de bulunan Ramon Havalimanını vuran ve ilk kez kullanılan Kassam Tugaylarına ait Ayyaş-250 füzelerinin görüntüleri ortaya çıktı.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR