Sözcü yazarı Yılmaz Özdil, Hükümet sözcüsü Ömer Çelik'in "Kılıçdaroğlu Cemal Kaşıkçı olayını örtbas etmeye çabalıyor" açıklamasına köşesinde yer vererek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Bunlar hem halkın, hem CHP'nin başına bela, CHP'yi kurtarmamız gerek" açıklamasını anımsattı.

"YÜREKTEN KATILIYORUM"

Hükümete dönük muhalif tutumuyla bilinen Özdil, Erdoğan'ın düşüncelerine katıldığını söyleyerek "Ve en son, asrın önderimiz ağzından kaçırdı… 'Bunlar hem halkın, hem CHP'nin başına bela, CHP'yi kurtarmamız gerek' dedi. Bakın işte buna yürekten katılıyorum. Bunca kepazelik silsilesine karşın CHP halen iktidar olamıyorsa, CHP'yi kurtarmaktan başka yol yok" sözlerini kullandı.

ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, geride bıraktığımız günlerde AK Parti Kadın Kolları Eğitim Programı'nda gerçekleştirdiği konuşmada şu açıklamayı yapmıştı: "Kazanmaya ümidi olmayan ana muhalefet sandığa gölge düşürmek amaçlı her türlü yolu deniyor. Daha şimdiden bölücü terör örgütünün siyasi uzantılarıyla ittifak yapmak için kirli pazarlıklara girişmeleri boşuna değildir. Bir yandan bölücü terör örgütünün siyasi uzantılarına çiçek dağıtıyorlar diğer yandan da Suriyeli muhacirlere zalim Esed'in diliyle saldırıyorlar. Bu ana muhalefetin başındaki kişi yalnızca halka değil, aynı zamanda CHP'nin başına da bela. CHP'yi de bizim kurtarmamız gerek."

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.