Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde bir kişinin 80 yaşındaki annesini Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın kapısına bırakıp kaçtığı bildirildi.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde bir kişi, 80 yaşındaki öz annesini Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın kapısının önüne bırakıp gitti. KKTC Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler sosyal paylaşım sitesi sayfasından gerçekleştirilen sorumsuzluğa isyan ederek, lazım olan hukuki işlemlerin gerçekleştirileceğini açıkladı. Bakan paylaşımında, "Ne vicdansız evlatlar var! Bugün bir kişi 80 yaşındaki annesini getirip Bakanlığımızın önüne bırakıp kaçtı. Hedefi sosyal yardım maaşını tekrar bağlatmak" sözlerini kullandı.

"SENİ 9 AY KARNINDA TAŞIYIP BÜYÜTEN ANNENE BUNU YAPMA HAKKINA SAHİP DEĞİLSİN"

Bakan, bırakan kişinin bunu ilk defa yapmadığını ve daha önce kadına verilen paraya da el koyarak şahsi harcamaları için ayırdığını söyleyerek, "Annesine bakmadığı meydana çıkınca kesilen maaşın ardından durmadan sosyal hizmetler ve bakanlığın kapısını aşındırıyor. Bakmayacaksan biz bakarız kardeşim. Her gün annesini bakanlığa bırakıp giden kadına sesleniyorum. Sen, seni 9 ay karnında taşıyıp büyüten annene bunu yapma hakkına sahip değilsin. Sen evlat bile değilsin" dedi.

"ANNENİ BİZİM HİMAYEMİZE ALIYORUZ, ONA GÖZÜMÜZ GİBİ BAKACAĞIZ"

Yaşlı kadına gerçekleştirilen insanlık harici olduğunu ifade eden Bakan, "Benim nenem de bakıma muhtaç, hem de yatalak ve kendini de bilmiyor. Dedemin maaşı ise en düşük baremden sigortalı maaşı. Evde bir de bekar dayım var, (çalışmayan) üstelikte torunu 'ben' çalışma sosyal güvenlik bakanıyım. Fakat devletten bir kuruş ilave yardım almadan neneme dedem, dayım ve annemle teyzem evlatları gibi bakar. Bir kendi aileme bakıyorum bir de senin annene neler yaptığına! Artık senin vicdanına bırakmayacağım. Anneni bizim himayemize alıyoruz. İlk zamanlar annen üzülecek belki fakat ona gözümüz gibi bakacağız. Sana da yazıklar olsun" dedi.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.