Yargıtay 2’nci Hukuk Dairesi’nin tuhaf boşanma kararlarına bir tanesi daha eklendi. Bu kez boşanmanın sebebi “Erkek eşin sürekli yemeğe habersiz erkek misafir getirmesi’ idi. Yargıtayın verdiği karara göre, N.A adlı kadın, kocası M.A sürekli erkek arkadaşlarını yemeğe davet ettiği ve şiddet uyguladığı nedeniyle iki yıl önce boşanma davası açtı. Gerze Asliye Hukuk Mahkemesi, davacı kadını haklı buldu ve çiftin boşanmasına karar verdi.

İKİSİ DE TEMYİZ ETTİ

Davacı kadın kusur belirlemesi, tazminat taleplerinin reddi, tedbir nafakaların başlangıç tarihleri ve nafakaların miktarları yönünden; davalı erkek ise kararın tamamını temyiz etti. Yargıtay 2’nci Hukuk Dairesi, temyiz itirazlarını reddedip kararı oybirliği ile onayladı.
Bundan önce eşten habersiz yatılı bekar erkek misafir çağırmayı da boşanma ve tazminat nedeni sayan Yargıtay’ın yeni kararında özetle şöyle denildi:

“Dosyadaki yazılara, kararın dayandığı delillerle kanuni gerektirici sebeplere ve özellikle mahkemece davalı erkeğe kusur olarak yüklenen hakaret vakıasına yönelik tanık beyanlarının soyut olduğu, erkeğe yüklenen yatak odası sırlarını başkalarına anlatma ve ortak çocuğa fiziksel şiddet uygulama vakıalarına davacı kadın tarafından dayanılmadığı ve fakat mahkemece tarafların belirlenen ve gerçekleşen kusurlu davranışları yanında ‘erkeğin, eşinin istememesine rağmen erkek arkadaşlarını eve davet ettiği’ ve eşine birden fazla fiziksel şiddet uyguladığının anlaşılmasına göre, yerinde bulunmayan temyiz itirazlarının reddiyle usul ve kanuna uygun olan hükmün onanmasına...”

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.