Son Dakika Coronavirüs Haberleri Korona Yaz 8119'a Gönder 10 ₺ Bağışta Bulun

Ulaştırma Bakanı Cahit Turhan:12 Saat Süren Yol Artık 2 Saat !

Ulaştırma Bakanı , "Ankara-Sivas Yüksek hızlı Tren hattını tamamlayarak yüksek hızlı treni Sivas'a ulaştıracağız. Bu yılın ilk çeyreğinde de test sürüşlerine başlayacağız" şeklinde konuştu.

Ulaştırma Bakanı Cahit Turhan:12 Saat Süren Yol Artık 2 Saat !

Ulaştırma Bakanı Cahit Turhan:12 Saat Süren Yol Artık 2 Saat !

Ankara- Sivas yolculuğu 12 saat sürerken artık bu sürenin 2 saate düşürecek olan Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tren Projesi, 2020'nin ilk çeyreğinde deneme sürüşleri için harekete geçiyor.

Cahit Turhan, "Ankara-Sivas Yüksek hızlı Tren hattını tamamlayarak yüksek hızlı treni Sivas'a ulaştıracağız. Bu yılın ilk çeyreğinde de test sürüşlerine başlayacağız"ifadesini kullandı.

ARTIK SADECE 2 SAAT SÜRECEK

Bakan Cahit Turhan eylül ayındaki açıklamasında, "Ankara-Sivas arasında 12 saat olan seyahat süresini 2 saate indirecek Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tren Projesi'nin altyapı çalışmalarında yüzde 94,74 fiziksel ilerleme sağlandı. Projenin üstyapı elektrifikasyon ve sinyalizasyon telekomünikasyon sistemleri devam ediyor. Kayaş-Yerköy kesiminde yüzde 7,72, Yerköy-Sivas kesiminde ise yüzde 28,72 genel fiziksel ilerleme kaydedildi. 222 kilometre tek hat ray serimi tamamlandı" ifadelerine yer vermişti.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR