Türkiye'den Çekileceği İddia Edilen Netflix'ten Açıklama Geldi

Türkiye'de 1,5 milyon kullanıcılarının olduğunu ve Türkiye'ye dönük yatırımlarının giderek arttığını ifade eden Netflix Türkiye Sözcüsü, Türkiye'den çekilmeyeceklerini fakat yetkililer ile görüşerek aile denetimlerini sıkılaştıracaklarını söyledi.

Türkiye'den Çekileceği İddia Edilen Netflix'ten Açıklama Geldi

Türkiye'den Çekileceği İddia Edilen Netflix'ten Açıklama Geldi

Netflix, internet üstünden yayın yapan televizyon kanalları ve medya kuruluşlarına RTÜK denetimi getirilmesinin sonrasında Türkiye piyasasından çekileceği iddialarıyla alakalı açıklama yaptı.

Netflix Türkiye Sözcüsü tarafından paylaşılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

"İnternet yayınlarına dönük getirilen yeni düzenlemenin gerektirdiği gibi lisans başvuru sürecimizi açtık. Türkiye'de sayıları gittikçe artan 1,5 milyon üyeye sahibiz. Üyelerimizin dünyanın dört bir tarafından sunduğumuz zengin içerik çeşitliliğine ve Türkiye'den dünyaya taşıdığımız yerel hikayelere değer verdiğine inanıyoruz. Bu sebeple bir taraftan Türkiye'deki yatırımlarımızı artırmayı sürdürüyor, diğer taraftan da sunduğumuz ebeveyn kontrollerini daha da güçlendirecek adımlar atmak üzere yetkililerle görüşmelerimize devam ediyoruz. Hedefimiz, üyelerimizin tercih ettikleri içeriklere keyifle ulaşmalarını sağlarken çocuklarımızı yaşlarına uygun olmayan içeriklerden etkin bir biçimde koruyabilmek."

TÜRKİYE'DEN ÇEKİLECEĞİ İDDİA EDİLMİŞTİ

İnternet üstünden yayın yapan televizyon kanalları ve medya kuruluşlarına RTÜK denetimi yolunu açan ve bu yayınlara lisans mecburiyeti getiren yönetmelik yürürlüğe girdi. Bu gelişme ardından Netflix'in lisans başvurusu yapmadığı ve Türkiye'den çekileceği öne sürülmüştü.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR