Türkiye'den AB'ye Sert PKK Tepkisi!

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy’un terör örgütü PKK yandaşlarının Avrupa Konseyi Binası önündeki eylemi hakkında, "Terörizm propagandası niteliğindeki bu tür eylemlere izin verilmesini kınıyoruz." ifadelerini kullandı.

Türkiye'den AB'ye Sert PKK Tepkisi!

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, PKK yandaşlarının Avrupa Konseyi Binası önündeki bölücü eylemini sert sözlerle eleştirdi.

Hami Aksoy, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

TERÖRİZM PROPAGANDASI

"Terör örgütü PKK unsurlarının Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde PKK elebaşı Öcalan’ın fotoğraflarını da kullanarak düzenlediği gösteriler hakkında Avrupalı muhataplarımıza gerekli uyarılarda bulunmuş ve gösterilerin şiddet potansiyeline dikkat çekmiştik.

Son olarak PKK yanlılarının Strazburg’da Avrupa Konseyi Agora binası önünde 25 Şubat 2019 tarihinde gerçekleştirdikleri şiddet içeren eylem, PKK’nın gerçek yüzünü bir kez daha göstermiştir.

Terörizm propagandası niteliğindeki bu tür eylemlere izin verilmesini kınıyoruz.

ÇİFTE STANDART

Avrupa’da bazı çevrelerin ve basının PKK eylemlerini hala, sözde 'Kürt aktivistlerin' gerçekleştirdiği eylemler olarak nitelemesi ise esef vericidir. Bu durum çifte standartların ulaştığı noktayı açıkça ortaya koymaktadır."

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR