Trump'tan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Mektup!

ABD Başkanı Donald Trump’ın Beyaz Saray'dan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yazdığı mektup ortaya çıktı.

Trump'tan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Mektup!

ABD Başkanı Donald Trump’ın Beyaz Saray'dan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yazdığı mektup ortaya çıktı. Trump, mektupta Türkiye'yi tehdit edip YPG ile müzakere yapılmasını öneriyor.

Donald Trump mektubunda, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, PKK terör örgütünün Suriye kolu PYD-YPG'nin silahlı birliklerinin başındaki kod adı “Şahin Cilo”, asıl adı Ferhat Abdi Şahin olan, ancak kendisini Amerikalılar'a “General Mazlum Kobani” diye tanıtan teröristle müzakereye oturmasını tavsiye etti.

TRUMP'IN CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A MEKTUBU

“Sayın Cumhurbaşkanı, Hadi iyi bir anlaşma yapmaya çalışalım. Siz binlerce kişinin öldürülmesinin sorumlusu olmak istemezsiniz, ben de Türk ekonomisini yok etmek istemem-ki yaparım. Bu konuda yapabileceklerimin küçük bir örneğini Rahip Brunson'da ortaya koymuştum.

Sizin sorunlarınızı çözmek için çok çalışıyorum. Dünyayı hayal kırıklığına uğratmayın. İyi bir anlaşma yapabilirsiniz. General Mazlum (Şahin Cilo adlı PKK'lı) sizinle müzakere etmek istiyor geçmişte yapamayacağı pek çok tavizi vermeye razı. Yeni elime geçen, bana hitaben yazdığı mektubu ekte size gönderiyorum.

Eğer bunu doğru ve insani şekilde yapabilirseniz, tarih size olumlu bakacaktır. Eğer iyi şeyler olmaz ise sizi sonsuza kadar şeytan olarak görecektir. Katı bir adam olmayın. Deli olmayın.

Sizi daha sonra arayacağım. Saygılarımla.“

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN MEKTUBA CEVABI AYNI GÜN VERMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Trump'ın yazdığı mektuba aynı gün Twitter'dan yaptığı paylaşımla yanıt vermişti.

Erdoğan, yaptığı paylaşımla harekatın başladığını duyurmuş ve Türk ordusu Fırat'ın doğusuna girmişti.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırınız.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR