Termik Santral Düzenlemesini İçeren Madde Tekliften Çıkarılıyor!

Ak Parti Grup Başkanvekili Muş: ‘Termik santral düzenlemesini içeren madde tekliften çıkarılacak.’

Termik Santral Düzenlemesini İçeren Madde Tekliften Çıkarılıyor!

Ak Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın veto ettiği termik santrallere filtre takılmasını erteleyen tasarıya yönelik önemli bir açıklama gerçekleştirdi.

 

Termik santrallere filtre takılmasını 2 buçuk yıl askıya alan düzenleme Meclis Genel Kurulu'ndan geçmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, söz konusu düzenlemeyi doru bulmadı, termik santrallere filtre takılmasını erteleyen düzenlemeyi veto etti. Erdoğan'ın bu kararında 7 yıldır filtreleme işlemi yapmayan termik santrallerin verilecek ek sürede de gerekli adımı atmayacaklarına yönelik kanaati etkili oldu.

AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, basın mensuplarının sorularını yanıtlarken Muş, söz konusu düzenlemenin yasa metninden çıkarılacağını açıkladı. Mehmet Muş, "Değerlendirmelerimizi yaptık, termik santrallere filtre takılmasının ertelenmesi düzenlemesi yasa metninden çıkarılacak." dedi.

Bugün Mecliste Danışma Kuruluna bir tavsiyede bulunacağını bildiren Mehmet Muş, "Tavsiye kararı alınırsa yarın Plan ve Bütçe Komisyonu toplanacak. İlgili madde, önergeyle yasa metninden çıkarılacak. Komisyon bunu oyladıktan sonra 5 Aralık Perşembe günü Genel Kurula gelmesini bekliyoruz. Bu şekilde bir takvim işler." dedi.

Muhalefetle de  konuya yönelik görüşme gerçekleştiren Muş, "Muhalefetin, düzenlemenin kanun metninden çıkarılması yönünde talepleri söz konusu. Zaten diğer maddeler müzakere edildiği için termik santrallere ilişkin düzenlemeyi kanun metninden çıkardıktan sonra bir sorun kalmayacak. Görüşmelerin uzamasını öngörmüyoruz." diye konuştu.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırınız.

Yorum Yaz-->