Tekirdağ Kapaklı'da Bulunan Doğal Gaz 300 Bin Eve 10 Yıl Yetecek

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Tekirdağ'da bulunan doğal gaz hakkında bilgiler verdi. Her ile doğal gaz götürdüklerini söyleyen Dönmez, "300 bin eve 10 sene yetecek doğal gaz keşfi yaptık. Yaklaşık 3 milyar metreküp. Bugünkü ekonomik hesaplarla 5 milyar lira" dedi.

Tekirdağ Kapaklı'da Bulunan Doğal Gaz 300 Bin Eve 10 Yıl Yetecek

Tekirdağ Kapaklı'da Bulunan Doğal Gaz 300 Bin Eve 10 Yıl Yetecek

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Tekirdağ'da gerçekleştirdiği ziyarette Kapaklı'da olan doğal gaz rezervi hakkında açıklamalar yaptı. Dönmez, "300 bin eve 10 sene yetecek doğal gaz keşfi yaptık. Yaklaşık 3 milyar metreküp. Bugünkü ekonomik hesaplarla 5 milyar liralık bir doğal gaz rezervi tespit ettik." dedi.

Bakan Dönmez'in açıklamalarından öne çıkanlar:

"50 MİLYON VATANDAŞIMIZ DOĞAL GAZ KULLANIYOR"

Şimdi 81 ilin hepsinde doğal gaz var. Bugün itibariyle 50 milyon vatandaşımız doğal gaz tercih ediyor. Tekirdağ'da da 9 ilçemiz doğal gaz tercih ediyor. İlerleyen senelerde Malkara ve Hayrabolu'ya da doğal gaz götüreceğiz. Tekirdağ'ımızın hepsi doğal gaz kullanacak.

"300 BİN HANEYE 10 YIL YETECEK DOĞAL GAZ KEŞFİ YAPTIK"

Çok yakınımızda Kapaklı'da doğal gaz bulduk. 300 bin eve 10 sene yetecek doğal gaz keşfi yaptık. Yaklaşık 3 milyar metreküp. Bugünkü ekonomik hesaplarla 5 milyar liralık bir doğal gaz rezervi bulduk. Tekirdağ'da 269 bin doğal gaz abonemiz var. Kabaca Tekirdağ ölçeğinde bir ilimizin 10 senelik doğal gazını bulduk. Yeter mi tabiki de yetmez. Fakat biz bardağa boş tarafından bakanlardan değiliz. Yarısı boş olsa bile yarısı dolu diyoruz"

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz