TBMM Başkanı Binali Yıldırım'dan Ara Güler İçin Taziye Mesajı

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Binali Yıldırım, usta foto muhabiri Ara Güler'in vefatı dolayısıyla taziye mesajı yayımladı.

TBMM Başkanı Binali Yıldırım'dan Ara Güler İçin Taziye Mesajı

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Binali Yıldırım, usta foto muhabiri Ara Güler'in vefatı dolayısıyla taziye mesajı yayımladı. Yıldırım, ''Dünyaca ünlü pek çok ismi objektifine konuk eden sanatçımız, belge niteliği taşıyan fotoğraflarla bizlere önemli bir hafızayı miras bıraktı.'' ifadesini kullandı.

TBMM Başkanı Binali Yıldırım, bir makineyle tarihi durduran duayen fotoğraf sanatçısı Ara Güler'in vefatı dolayısıyla milletin üzüntülü olduğunu ifade etti. Fotoğrafın usta ismi Ara Güler'in, vizörüne yansıyan her şeye gölge ve ışık unsurlarının yanı sıra duygu katmasıyla tanındığını belirten meclis başkanı Binali Yıldırım, şunları söyledi:

"Dünyaca ünlü pek çok ismi objektifine konuk eden sanatçımız, belge niteliği taşıyan fotoğraflarla bizlere önemli bir hafızayı miras bıraktı. Çok sayıda fotoğraf sanatçısına ilham kaynağı olan, çalışkanlığı ve bakış açısıyla hatıralarımızda yaşayacak olan Ara Güler'e Allah merhametiyle muamele etsin. Sevenlerinin ve yakınlarının başı sağ olsun."

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR