19 Eylül 2019
  • Istanbul 25°
  • Ankara 26.67°
  • Izmir 27°
İmsak 05:15
Güneş 06:41
Öğle 13:03
İkindi 16:31
Akşam 19:15
Yatsı 20:36
BIST100.730
Dolar5,7063
Euro6,3179
Altın274,60

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "Karşı Yangın" İddiasını Yorumladı

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, orman personelinin yangın çıkardığı iddiasını yalanlayarak "Muhalif medya yazmadan katip, okumadan alim. Bu teknik bir mesele" dedi.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli,

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "Karşı Yangın" İddiasını Yorumladı

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Orman Genel Müdürlüğü'ne bağlı bir çalışanın yangın çıkardığı iddiasını yalanladı.

Bekir Pakdemirli, yerel kalkınmada bölge dinamiklerini dikkate alan proje dönemini başlatması çerçevesinde, LEADER Tedbirinin Lansman Toplantısı'na katıldı. Pakdemirli, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

"DEVLET BİR ŞEY YAPIYORSA BİRAZ DA GÜVENECEKSİNİZ"

"Sosyal medyada dönen bir görüntü var. Orman Genel Müdürlüğüne bağlı bir çalışanın karşı ateş yoluyla uyguladığı bir yöntem var. Bunun hakkında ne diyeceksiniz?" sorusuna cevap veren Pakdemirli, şöyle dedi:

"Yanıtını verdiniz zaten. Herkes özellikle bir takım muhalif kesim, muhalif medya, yazmadan katip okumadan alim Türkiye'de. Bırakın işimizi yapalım. Orada arkadaşımız işini yapıyoruz. Yangına yangınla cevap verme. Bütünüyle teknik bir iş. Fethiye Göcek'te geçen ay çıkan yangını karşı ateşle durdurduk. Personelimizin hatası bunları insanların içerisinde yapmak oldu. O gün Muğla Valimizi bölgeden çektik. Arkadaşlarımız orada işini yapsın diye. Arkadaşlarımız orada yangın çıkardı. Ben vatandaşlarımızın duyarlılığını seviyorum. Devlet bir şey yapıyorsa biraz da güveneceksiniz."

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri