Boğaziçi Elektrik, Yavuz Sultan Selim Han'ın türbesinin bulunduğu Yavuz Selim Cami'nin elektriğini ısıtma giderlerinden doğan borcu nedeniyle kesti. Caminin aboneliğini de iptal eden şirketin uygulaması nedeniyle cemaat mağdur oldu.
İstanbul'un en büyük camilerinden biri olan Fatih'teki Yavuz Selim Cami'nde elektrik kesintisi yaşanıyor. CK Enerji Boğaziçi Elektrik ekiplerince borcu nedeniyle elektriği kesilen caminin, aboneliğinin de iptal edildiği öğrenildi. Cami görevlileri, camiyi ısıtamadıklarını ve cemaatin ciddi manada mağdur olduğunu vurguladı.

CAMİNİN ELEKTRİĞİNİ KESİP, ABONELİĞİNİ İPTAL ETTİLER

Camilerin elektrik giderleri noktasında devlet, belediyeler ve hayırseverler öncü rol oynuyor. Cami içindeki aydınlatmalar devlet, minare ve dış aydınlatmalar ise belediyeler tarafından karşılanıyor. Cami içinin ısıtılması konusunda ise farklı bir sayaç ve elektrik aboneliği gerekiyor. Ve ısınma giderleri cami bütçesinden karşılanıyor. Yeni Şafak internet sitesinin haberine göre, Yavuz Selim Cami görevlileri, CK Enerji Boğaziçi Elektrik'e bir kaç aydır fatura ödeme noktasında sorun yaşayarak, cami bütçesinden faturaların ödenmesini denkleştiremedi. Bunun üzerine camiye gelen şirket görevlileri elektriği kesti. Bununla yetinmeyen BEDAŞ, caminin elektrik aboneliğini de iptal ederek sayacı ve kabloları söktü.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.