Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti genel merkezinde Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda döviz kuruna ve ihracat rakamları hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Döviz kurunu öcü gibi göstererek vatandaşımızın kafasını bulandırmaya çalışanlara kötü haber vereyim. Türkiye 2018'de yüksek büyüme rakamları ile üzerinde oynanmaya çalışan planları bir defa daha bozacak, haberiniz olsun" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ’Dün 2017 senesinin 4. çeyrek sonuçlarının da belli olmasıyla senenin tamamına yönelik büyüme oranımız belli oldu. Türkiye 2017'de 7.4 oranında büyüme gösterdi. Ülkemizin aleyhinde estirilen onca havalar oldu.

Dünyanın Amerika ve Çin arasında baş gösteren ticaret savaşının ağrıları ile kıvrandığı vakitte Türk ekonomisini zayıf göstermeye çalışarak tartışma çıkarmaya çalışanlar art niyet taşımaktadır. Tutturmuşlar kur aşağı kur yukarı. Geçin bu işleri. Türkiye'nin ekonomisi ortadadır.’ dedi.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.