İstanbul'un Pendik ilçesinde bir okulda nişanlısı Umut Demirkaya (22) tarafından rehin alınan 19 yaşındaki Hümeyra K., polis ifadesinde nişanlısını sevdiğini söyleyerek şikayetçi olmadığını belirtti.

GENÇ KIZ 7 AY ÖNCE NİŞANLISINDAN AYRILDIĞINI SÖYLEDİ

Kendisini bıçak zoruyla rehin aldığı sebebi ile tutuklanan Umut Demirkaya'nın nişanlısı Hümeyra K., polise ifade verdi. İfadesinde 1 senedir nişanlı olduklarını ifade eden Hümeyra K., nişanlısı ile ailevi ve kıskançlık sebebi ile anlaşamadığı için 7 ay önce ayrıldıklarını, bir zaman sonra tekrar barıştıklarını ifade etti.

"CEBİNDEN ÇIKARDIĞI BIÇAĞI BANA GÖSTERDİ VE BENİ DARP ETMEYE BAŞLADI"

Olaydan önceki akşam nişanlısı Whatsapp üstünden yaptıkları yazışma esnasında tartıştıklarını, bu sebeple onun numarasını engellediğini belirten Hümeyra K., "Kendisinden ayrılacağımı söyledim ve numarasını engelledim. Bu mesajı da sildim. Diğer gün Umut benim görev yaptığım liseye geldi. Benimle konuşmak istediğini belirtti. Ben de tenha diye okulun tuvaletine götürdüm. Bana, onu aldattığımı söyledi. Bana hakaret etti. Tartışma büyüdü. Cebinden çıkardığı siyah renkli çakı benzeri bıçağı bana gösterdi ve beni darp etmeye başladı. Eliyle yüzüme vurdu. Ben de yardım istedim. Bağırma sesimi duyan müdür yardımcısı geldi. Umut, müdür yardımcısını tuvaletten dışarıya çıkarmaya uğraştığı esnada Umut'un elindeki çakı benzeri bıçak yere düştü. Müdür yardımcısı da bıçağı aldı. Umut hocayı dışarıya attı ve tuvaletin kapısını kilitledi. Umut'un isteği ardından, 'silahı var kapının önünden çekilin' diye bağırdım. Fakat silahı yoktu" dedi.

"UMUT BENİM NİŞANLIMDIR, KENDİSİNİ SEVİYORUM"

Bir zaman sonra polisin geldiğini söyleyen Hümeyra K., "Umut'a benimle beraber olursun veya seni gebertirim' dedi ve boğazımı sıktı" dedi. Olay yerine gelen polislerin Umut ile konuşmaya başladığını, konuşma sırasında onu etkisiz hale getirerek yakaladıklarını belirten Hümeyra K., "Umut'un psikolojik sorunları olduğunu zannediyorum. Umut benim nişanlımdır, kendisini seviyorum. Bu sebeple beni yakalamasından, tehdit ve hakarette bulunmasından sebeple şikayetçi değilim" dedi.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.