Ömer Halisdemir'in Şehit Edilmesine Yönelik 18 Sanık Hakkında Verilen Karar Onandı

Astsubay Ömer Halisdemir'in şehit edilmesine yönelik 18 sanık ile ilgili verilen mahkumiyet kararı, Ankara Bölge Adliye Mahkemesi tarafından onandı.

 Ömer Halisdemir'in Şehit Edilmesine Yönelik 18 Sanık Hakkında Verilen Karar Onandı

Ömer Halisdemir'in Şehit Edilmesine Yönelik 18 Sanık Hakkında Verilen Karar Onandı

FETÖ'nün ihanet gecesinde darbeci Semih Terzi'yi vurarak 15 Temmuz'un seyrini değiştiren kahraman Astsubay Ömer Halisdemir'in şehit edilmesine ilişyönelik in 18 sanık hakkındaki mahkumiyet kararı, Ankara Bölge Adliye Mahkemesi tarafından onandı.

Ankara 14. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından 18 sanıktan 5'inin iki defa, 13'ünün ise birer kez 'ağırlaştırılmış müebbet' ve 'müebbet' hapis cezası verildiği dosyanın istinaf başvurusu, 21. Ceza Dairesi tarafından 5 Mart tarihinde karara bağlandı.

Verilen kararda, ilk dereceli mahkemenin aldığı hükmün usul ve esas bakımından hukuka aykırılığının bulunmadığı ifade edildi.

Yargılama süresinde eksiklik bulunmadığına ve ispat yönünden değerlendirmenin yerindeliğine işaret edilen kararda, delillerin hukuken geçerli olduğuna vurgu yapıldı.

Kararda, sanıklardan bir kısmına ilişkin ceza artırımına gidilmesiyle beraber bazılarına da takdir indirimi yapılmasının yeterli gerekçeye dayandığı belirtildi.

Bu sebbeple sanık ve avukatlarının istinaf başvurularının esastan reddinin kararlaştırıldığı ifade edilen kararda, Ankara 14. Ağır Ceza Mahkemesinin mahkumiyet kararlarının yerinde olduğunu belirtildi. Ceza Dairesi, gerekçeli kararla beraber sanıkların tutukluluk halinin devamına karar verdi.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR