Nijerya'da Kaçırılan 4 Türk İşçiden 2'si Türkiye'ye Ulaştı

Geçtiğimiz günlerde Nijerya’da kaçırılan ve yapılan operasyonla kurtarılan 4 Türk işçiden 2’si Türkiye’ye ulaştı.

Nijerya'da Kaçırılan 4 Türk İşçiden 2'si Türkiye'ye Ulaştı

Nijerya'da Kaçırılan 4 Türk İşçiden 2'si Türkiye'ye Ulaştı

Nijerya'da kimliği belirsiz kişiler tarafından 2 hafta önce kaçırılan 4 Türk işçinin kurtarılması için harekete geçilmişti. Yaklaşık 1 hafta devam eden çalışmalar sonucunda geçtiğimiz Cuma günü Türk işçiler gerçekleştirilen operasyonla kurtarılarak Başkent Abujya'ya getirildi.

İdari işlemleri sona eren Ergün Yurdakul ve Seyit Emre Türk Havayollarının TK 624 tarifeli sefer sayılı uçağıyla sabah saat 08.30 uçağıyla Türkiye'ye ulaştı. İstanbul Havalimanı'na gelen işçilerden Ergün Yurdakul pasaport işlemlerinin ardından memleketi Adana'ya giderken, İstanbul'da oturan Seyit Emre evinin yolunu tuttu. Diğer 2 Türk işçinin de işlemlerinin tamamlanması ardından Türkiye'ye gönderilmesinin beklenildiği öğrenildi. 

“SİLAHLARIN GÖLGESİNDE TETİKTE YAŞADIK” 

Kaçırılan Türk işçilerden Ergün Yurdakul, psikolojik olarak korku yaşadıklarını anlatarak, “Sürekli dağda olduğumuz için çevrede olan bitenden haberimiz yoktu. Nijerya hükümetiyle, Türk Konsolosluğu hep beraber birlik içerisinde bizleri sağ sağlam kurtardılar. Psikolojik olarak bir korku tabi ki yaşadık. Silahların gölgesinde her an tetikte yaşadık. Bize karşı herhangi kötü bir davranış olmadı. Şiddet ya da tehditle karşılaşmadık. Hem Türk hükümetine hem de Nijerya hükümetine ayrı ayrı teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.  

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR