Muharrem İnce'den Rahmi Turan'a ve Talat Atilla'ya Suç Duyurusu!

Muharrem İnce, avukatı aracılığıyla Rahmi Turan ve Talat Atilla hakkında suç duyurusunda bulundu.

Muharrem İnce'den Rahmi Turan'a ve Talat Atilla'ya Suç Duyurusu!

Muharrem İnce, avukatı aracılığıyla Rahmi Turan ve Talat Atilla hakkında suç duyurusunda bulundu.

CHP'li Muharrem İnce, Rahmi Turan hakkında 5 kuruşluk, Talat Atilla hakkında 3 kuruşluk tazminat davası açtı.

Muharrem İnce, avukatı aracılığıyla Rahmi Turan ve Talat Atilla hakkında suç duyurusunda bulundu. İnce, Rahmi Turan hakkında 5 kuruşluk, Talat Atilla hakkında 3 kuruşluk tazminat davası açtı.

Muharrem İnce adına avukat Mustafa Kemal Çiçek tarafından Ankara Nöbetçi Asliye Hukuk Mahkemesine açılan davanın dilekçesinde, bazı mahfillerde hazırlanan, tümüyle hayal ürünü mesnetsiz bir kumpasın hayata geçirildiği dile getirildi.

Turan ve Atilla'nın, kumpas niteliğindeki eylemleri ile 24 Haziran 2018'deki Cumhurbaşkanlığı seçiminde 15 milyon oy almış, halk tarafından sevilen ve sayılan İnce'yi açıkça hedef aldığı ifade edilen dilekçede, dava konusu yalan haberin haksız ve hukuk kurallarına aykırı olduğunun vurgusu yapıldı.

"İLERİ SÜRÜLEN BU İDDİALAR KÜLLİYEN YALANDIR, İFTİRADIR"

Davalıların yalnızca karalamayı yeğleyip, ithamlarını hiçbir şekilde tevsik ve ispat etme gereği duymadığı belirtilen dilekçede, "Bunu da 'gazetecilik gereği haber kaynağımı açıklayamam' bahanesi altına saklamışlardır. Çamur at izi kalsın mantığı ile hareket edilerek, haber kisvesi altında ileri sürülen bu iddialar külliyen yalandır, iftiradır. Dava konusu yalan haberde kullanılan ifadeler hem kişilik haklarına, değer yargılarına saldırı olup hem de suç isnadıdır." ifadeleri yer aldı.

Tüm toplumun tepkisini çeken bu yalan haber ile davalıların, İnce'nin kişilik haklarını ağır bir biçimde ihlal ettiği vurgulanan dilekçede, Rahmi Turan'dan 5 kuruş, diğer davalı Talat Atilla'dan ise 3 kuruş manevi tazminat talep edildi. Dilekçede, davalıların, İnce'ye yönelik saldırısının Borçlar Kanunu gereğince kınanması ve bunun yayımlanması da talep edildi.

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU

İnce, ayrıca bahsi geçen konuya yönelik Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına da suç duyurusunda bulundu.

Suç duyurusu dilekçesinde, Rahmi Turan ve Talat Atilla'nın görevlerini kötüye kullanarak "iftira ve hakaret" suçlarını işlediği kaydedilerek, şüpheliler hakkında soruşturma başlatılarak kamu davasının açılması, yargılama sonucunda şüphelilerin cezalandırılması istedi.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırınız.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR