CHP Yalova milletvekili Muharrem İnce, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile yaptığı görüşmesinin akabinde yaptığı açıklamasında “Dertleştik ve gidiyorum” dediği öğrenildi.

Muharrem İnce'nin açıklamalarından satırbaşları şu şekilde

Seçim bir erken seçim değildir bir panik seçimi kapkaç seçimidir. Oysa Türkiye’nin huzura ihtiyacı vardır. Türkiye’nin büyük bir uzlaşmaya ihtiyacı var.

Seçim bir çare olacaktır buna. Her gün bağıran herkesle kavga eden korku düzeni kuran demokrasiyi yerlerde süründüren bu zihniyetten hep birlikte kurtulacağız.

Referandumda yarattığımız o büyük uzlaşmaya ihtiyacımız var. Asıl metal yorgunluğu sayın cumhurbaşkanında olduğunu düşünüyorum.

Sayın genel başkanımızla önümüzdeki süreçle ilgili görüşlerimizi paylaştık. Dertleştik ve gidiyorum.

Ben daha önce de söylediğimi gibi Cumhuriyet Halk Partisi’nin genel başkanının doğal cumhurbaşkanı adayı olması gerektiğini iletmiştim. Yine ilettim. Geri kalanı kendi takdiridir.

Salı günü Parti Meclisi toplantısı var. Orada bu konu görüşülecektir.

Sayın genel başkan bazı düşündüğü adaylarla ilgili bir anket çalışması yaptırdığını onu paylaşacağını ifade etti.

Ben partimin yetkili kurullarının kararlarına saygı gösteririm. Partimi zora sokacak hiçbir şey yapmam. şeklinde konuştu. 

KILIÇDAROĞLU’NUN ANKETİNDE SİZİN İSMİNİZ DE VAR MI?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun anketinde sizinde isminiz var mı? Sorusuna İnce, Biliyorum kimler olduğunu ama bunları paylaşamam. Çok arkadaşımız vardır. Şeklinde cevap verdi.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.