Milli Savunma Bakanlığı Açıkladı; Bir Haftada 32 Terörist Etkisiz Hale Getirildi

Milli Savunma Bakanlığının açıklamasında, son bir haftada terörle mücadelede 32 terörist etkisiz hale getirildi.

Milli Savunma Bakanlığı Açıkladı; Bir Haftada 32 Terörist Etkisiz Hale Getirildi

Milli Savunma Bakanlığından yapılan haftalık bilgilendirmede, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın G-20 Zirvesi ve Güney Amerika ziyareti kapsamında yaptığı temaslar ile makamında gerçekleştirdiği kabullerle yurt içi ve dışında PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ başta olmak üzere terör örgütleriyle mücadeleye ilişkin bilgi aktardı. 

Buna göre, 30 Kasım-06 Aralık'ta PKK/KCK terör örgütünün sürekli barınma alanı ve yurt içine geçiş güzergahı olarak kullandığı Diyarbakır, Tunceli, Şanlıurfa ve Şırnak’ta yürütülen büyük ve orta çaplı operasyonlara aralıksız devam edildi.

Operasyonlarda 32 terörist etkisiz hale getirildi. Ayrıca 12 piyade tüfeği, bir tanksavar silahı (Law), 2 bin 727 muhtelif hafif silah mühimmatı, 168 kilogram amonyum nitrat, 15 kilogram A-4 patlayıcı madde, 7,5 kilogram C-4 patlayıcı madde, 100 gram C-3 patlayıcı madde, 100 gram tahrip kalıbı, 3 el bombası, 7 muhtelif telsiz ele geçirildi ve 6 el yapımı patlayıcı imha edildi.

Operasyonlarda teroristler tarafından kullanılan 39 silah mevzii ve depo kullanılamaz hale getirildi, ayrıca 2 askerde operasyon sırasında yaralandı. 

Hudutlardaki operasyonlarda ise 264 kilogram uyarıcı madde, 900 litre kaçak akaryakıt, 19 bin 988 paket kaçak tütün ürünü, 20 muhtelif silah ve 6 kaçak cep telefonu ele geçirildi.

Azim ve kararlılıkla icra edilen operasyonlarla PKK/KCK terör örgütü üzerinde oluşturulan baskı neticesinde, örgütün serbest hareket etmesi ve eylem kabiliyeti kısıtlandığı belirtildi.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz