Irak'a resmi temaslar için giden Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İstanbul'daki Suudi Arabistan Başkonsolosluğu'nda kaybolan gazeteci Cemal Kaşıkçı hakkında da açıklamalarda bulundu.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, 'Başsavcılık yoğun ve geniş çaplı bir soruşturma başlattı. Emniyet ve ilgili birimler soruşturmaya devam ediyor. Yaşanan durum Suudi Arabistan Başkonsolosluğu'nda gerçekleştiği için Suudi Arabistan ile yakın işbirliği içinde çalışmak istiyoruz. Suudi Arabistan bizimle işbirliğinde bulunmalı" ifadelerini kullandı.

Diğer yandan, ABD'li New York Times (NYT) gazetesi, 2 Ekim'de aniden kaybolan Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı’yla ilgili yeni bir iddiada bulundu. İddiaya göre; Suudi Arabistan’dan Türkiye’ye gelen 15 kişilik ekipte, ülkenin adli tıp kurumunun başında olan Dr. Salah Muhammed Al Tubaigy de vardı. Ekibin, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayeti için özel bir de testere getirdiği iddia edildi.

ÖZEL TESTEREYLE PARÇALADILAR

New York Times'a (NYT) konuşan Türk yetkililere göre, 2 Ekim Salı Günü aniden ortadan kaybolan Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı 2 saat içinde, hızlı ve karmaşık bir operasyonla öldürüldü. Buna göre Suudi ajanlar, gazeteci Kaşıkçı’nın cesedini bu cinayet için getirdikleri testereyle kestiler.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.