Havaların mevsim normallerine inmesinden sonra tüm ülkede sıcaklıklar hissedilir derecede düştü. Ülkenin bazı bölgelerinde kar yağışı başlarken Meteoroloji Ege bölgesi için sağanak yağış uyarısı gerçekleştirdi.

Meteoroloji Genel müdürlüğünün son raporlarına göre, Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Batı Karadeniz'in iç kesimleri, Orta Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun batısı ile Zonguldak, Bingöl, Muş, Batman, Diyarbakır ve Mardin çevrelerinin yağışlı geçeceği bekleniyor. Yağışların, özellikle yağmur ve sağanak, Ege ve Batı Akdeniz kıyı kesimlerinde yer yer gök gürültülü sağanak şeklinde olmak üzere Muğla'nın Marmaris ve Datça ilçelerinde yer yer şiddetli olacağı tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik yaşanmayacağı, kuzeybatı bölgelerinde mevsim normalleri civarında diğer yerlerde mevsim normallerin üzerinde seyredeceği beklenirken rüzgarın ise çoğunlukla güney yönlerden, kuzeybatı kesimlerde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta şiddette esmesi bekleniyor.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.