Köpeğe İşkence Yaptığı Gerekçesiyle 3 Personel Açığa Alındı

Muş’un Bulanık Belediyesinde görevli personellerin bir köpeğe işkence ettiği yönündeki iddiaların ve şikayetlerin gelmesi üzerine yapılan açıklamada 3 personelin açığa alındığı bildirildi.

Köpeğe İşkence Yaptığı Gerekçesiyle 3 Personel Açığa Alındı

Konuyla ilgili Bulanık Belediyesi resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, sosyal medyaya yansıyan olay ve bununla beraber Bulanık Belediyesine yöneltilen şikayetlerden dolayı üzüntü duyulduğu ifade edildi.

Bir vatandaşın, uyuz bir köpeğin eve girdiği yönündeki şikayeti üzerine ekiplerin bölgeye yönlendirildiği belirtilirken yapılan açıklamada,

"Olayın personeller tarafından bize aktarılan süreci bir vatandaşın şikayeti üzerine, evlerine uyuz olmuş bir köpeğin girdiği bilgisi ile belediyenin veteriner hekimi ve yanındaki personellerle gittiği ve o esnada bu olayların yaşandığı, köpeğin aşı vurulduktan sonra salıverildiği bilgisidir. Belediye personelleri köpeğin bulunması için gerekli çalışmalarını sürdürüyor. Belirtmek isteriz ki bu yaşanan olayı asla savunmuyoruz, parti politikamızda da bu açıkça belirtilmiş, insani olarak bakış açımızda da bu tarz yaklaşımları asla kabul etmiyoruz" denildi.

"3 Personel Açığa Alınmıştır"

Konu üzerinde hassasiyetle durulduğu ve 3 personelin açığa alındığını ifade eden açıklamada şunlara yer verildi:

"Üzerinde hassasiyet ile durduğumuz ve duracağımız bu konuda haberdar olduğumuz andan itibaren gerekeni yaptık ve olaya dahil olan 3 personele belediyemizce soruşturma açılmış ve görevlerinden açığa alınmışlardır. Bu tarz olayların bir daha yaşanmaması adına elimizden geleni yapacağımızı tüm kamuoyuna belirtmek isteriz. İdari sürecin takibi ve sonuçlandırılması için işin takibinde kalacağız. Gelişmeleri kamuoyunda paylaşmaya devam edeceğiz."

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırınız.

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri