KKTC Başbakanı Tatar: Acil İhtiyaç Nedeniyle SİHA Faaliyetlerine İzin Verildi

KKTC Başbakanı Ersin Tatar, acil ihtiyaç nedeniyle Geçitkale Havaalanı'nda silahlı insansız hava aracı faaliyetlerinin onaylandığını dile getirdi.

KKTC Başbakanı Tatar: Acil İhtiyaç Nedeniyle SİHA Faaliyetlerine İzin Verildi

KKTC Başbakanı Tatar: Acil İhtiyaç Nedeniyle SİHA Faaliyetlerine İzin Verildi

KKTC Başbakanı Ersin Tatar, acil ihtiyaç nedeniyle Geçitkale Havaalanı'nda silahlı insansız hava aracı faaliyetlerinin onaylandığını dşile getirdi.

KKTC Başbakanı Ersin Tatar, Türkiye'nin Libya Anlaşması ile yeni harita ortaya çıkardığını, ezberleri bozduğunu dile getirdi. KKTC, Geçitkale Havaalanı'nın insansız hava araçları ile yürütülecek faaliyetler için kullanılmasına izin verdi. Söz konusu bu duruma yönelik
KKTC Başbakanı Ersin Tatar, önemli açıklamalarda kaydetti.
Ersin Tatar'ın konuya ilişkin  açıklaması şöyledir:
"Türkiye Cumhuriyeti ile birlikte kararlı adımlar atılmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti’nin ezberleri bozan ve son derece yerinde olan Libya Anlaşması ile daha da hareketlilik görülmüştür. Türkiye Cumhuriyeti’nin bir talebi olmuştur. Güvenlik gerekçesi ile Geçitkale Havalimanı'nın İHA ve SİHA kullanımları için tahsis edilmesi konusunda biz de Bakanlar Kurulu'nu topladık. Bütün bunları değerlendirdikten sonra acil ihtiyaç olması sebebiyle ve hem Türkiye Cumhuriyeti’nin hem KKTC’nin Doğu Akdeniz’deki güvenlik meselelerini dikkate alarak böyle bir tahsisi dün Bakanlar Kurulumuzun aldığı kararla karara bağladık. Bu gerekli bir meseleydi çünkü ihtiyaç hasıl olmuştu."

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırınız.

 

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR