19 Eylül 2019
  • Istanbul 23°
  • Ankara 15°
  • Izmir 16.11°
İmsak 05:15
Güneş 06:41
Öğle 13:03
İkindi 16:31
Akşam 19:15
Yatsı 20:36
BIST101.930
Dolar5,6688
Euro6,2801
Altın272,27

Kayyum Atanan Diyarbakır Belediyesi'nde İşten Çıkarılan Şehit Yakını Ve Gaziler İşe Tekrar Alındı

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanlığına kayyum olarak atanan Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu işten çıkarılan şehit yakını ve gazileri tekrar işe aldı.

Kayyum Atanan Diyarbakır Belediyesi'nde İşten Çıkarılan Şehit Yakını Ve Gaziler İşe Tekrar Alındı

Belediye Başkan Vekili Güzeloğlu, HDPli belediye zamanında işten çıkarılan şehit ve gazi yakınları tarafından belediye binası önünde karşılandı. ü

"HİÇ BİR YANLIŞA İZİN VERMEYECEĞİZ"

Burada şehit ve gazi yakınlarıyla sohbet eden Güzeloğlu, şöyle konuştu:

"Belediyede ve belediye hizmetlerinde hiçbir yanlışa izin vermeyeceğiz. Sizler bu ülkenin en değerli emaneti şehit ve gazi yakınlarımızsınız. Her biriniz bu memleket için canını feda eden aziz şehitlerimizin yakını, akrabalarısınız. Sizlerin bizim işe aldıktan sonra işten çıkartılmaları toplumun ve hepimizin vicdanını yaraladı. Şehidin yakınını belediyenin dışına iteni, Sayın Cumhurbaşkanımızın ifadesiyle bizler de dışarıya ittik" dedi. 

TEŞEKKÜR ETTİLER

Türkiye Harp Malülü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Diyarbakır Şube Başkanı Reşit Can ise Güzeloğlu'na teşekkür etmek için toplandıklarınısöyleyerek, HDP'li belediye döneminde sadece şehit ailelerinin değil Diyarbakırlıların da işten çıkarıldığını kaydetti.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz