Kadın Hastaya Cinsel Taciz İddiası Tepki Çekti

Elbistan'da bir kadın hastaya, devlet hastansinde cinsel tacizde bulunduğu iddasıyla bir 'anestezi teknisyeni' görevden uzaklaştırıldı. Hastane yönetimi de açıklamada bulundu...

Kadın Hastaya Cinsel Taciz İddiası Tepki Çekti

Kadın Hastaya Cinsel Taciz İddiası Tepki Çekti

Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesindeki devlet hastanesinde ameliyat olan bir hastayı taciz ettiği öne sürülen anestezi teknisyeni hakkında soruşturma başlatıldı.

Hastaneden yapılan açıklamada, adli soruşturmanın yanında idari soruşturma da açıldığı ve teknisyenin görevinden uzaklaştırıldığı bildirildi.

DHA'da yer alan habere göre olay, geçtiğimiz Temmuz ayında Elbistan Devlet Hastanesi'nde meydana geldi. İddiaya göre ameliyat olan bir hasta, ismi açıklanmayan anestezi teknisyeninin kendisini taciz ettiğini öne sürerek polise şikayetçi oldu. Bunun üzerine teknisyen hakkında soruşturma açıldı.

ADLİ SORUŞTURMA AÇILDI

Olayla ilgili Elbistan Devlet Hastanesi'nden yapılan açıklamada, hastanın şikayetçi olduğu gün anestezi teknisyeni hakkında idari soruşturma başlatıldığı belirtilerek şu ifadelere yer verildi:

"Aynı gün hastanemiz idaresi tarafından da adli soruşturmaya ek olarak idari soruşturma başlatılmış olup ilgili anestezi teknisyeni personel soruşturmanın salahiyeti açısından hastanedeki görevinden uzaklaştırılmıştır. Olayla ilgili Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen adli süreç ve tarafımızdan yürütülen idari soruşturma süreci devam etmektedir. Elbistan Devlet Hastanesi olarak tüm birimlerimizle Elbistan ve yöre halkına hak ettikleri kaliteli sağlık hizmetini sunabilmek için 7/24 büyük bir özveri ile çalışmaktayız. Yaşanan bu münferit olayla ilgili devam eden adli ve idari soruşturmalar neticesinde suç tespit edilirse gerekli her cezanın uygulanacağından kimsenin şüphesi olmaması gerektiğini bir kez daha tekrarlamak isteriz."

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR