İzmir'in 3 İlçesinde 88 Kaçak Göçmen Yakalandı

İzmir'in Dikili, Seferihisar ve Çeşme ilçeleri açıklarında durdurulan lastik botlarda toplam 88 kaçak göçmen yakalandı

İzmir'in 3 İlçesinde 88 Kaçak Yakalandı

Sahil Güvenlik ekipleri, geçen cumartesi günü,İzmir Dikili'nin Bademli Mahallesi açıklarında bir grup kaçak göçmenin lastik botla yasa dışı geçiş yaptığı ihbarı aldı.

Harekete geçen ekipler, saat 00.30 sularında durdurduğu lastik botta, Suriye uyruklu 38 kaçak göçmeni yakaladı. 11'i erkek, 14'ü kadın ve 13'ü çocuk olan göçmenler kıyıya getirildi. Çeşme'nin Karaabdullah Burnu önlerinde aynı gün lastik botla bir grup kaçağın yine kaçak geçiş yaptığı ihbarını alan ekipler, harekete geçti.

Sahil Güvenlik ekipleri tarafından saat 01.00 sularında durdurulan lastik botta 8'i Orta Afrika Cumhuriyeti, 7'si Kongo, 4'ü Filistin, 2'si Güney Afrika Cumhuriyeti, 1'i Suriye ve 1'i Togo uyruklu olduğu tespit edilen 23 kaçak göçmen yakalandı.

16'sı erkek, 1'i kadın ve 6'sı çocuk olan grup kıyıya getirildi.

88 GÖÇMEN YAKALANDI  

Aynı gün son olarak devriye görevindeki Sahil Güvenlik ekipleri, saat 02.30 sularında hareket halindeki bir lastik bot fark etti.

Seferihisar'ın Doğanbey Burnu açıklarında durdurulan lastik botta Afganistan uyruklu olduğu belirlenen 27 kaçak göçmen yakalandı. 9'u erkek, 6'sı kadın ve 12'si çocuk olan bu topluluk da kıyıya getirildi. Her 3 ilçede yakalanan toplam 88 kaçak göçmen, kimlik tespit işleminin ardından, İl Göç İdaresi Müdürlüğü'ne teslim edildi.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağıya kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR