İzmir'de Üniversite Kampüsünde Taciz İddiası

Ege Üniversitesi'nde bir kız öğrenciye cinsel tacizde bulunan zanlı güvenlik görevlilerince yakalandı.

İzmir'de Üniversite Kampüsünde Taciz İddiası

Ege Üniversitesi kampüsünde bir kız öğrenciye cinsel tacizde bulunduğu öne sürülen kişinin, üniversite güvenlik birimi tarafından yakalanarak polise teslim edildiği bildirildi.

Ege Üniversitesi Senatosu'ndan yapılan açıklamada, üniversite yerleşkesine bir yakınını bırakmak için, yakınına ait öğrenci kimliğiyle giriş yapan bir kişinin, bir kız öğrenciye cinsel tacizde bulunduğu şikayeti üzerine yakalanarak polise teslim edildiği açıklandı.

Mağdur öğrenci ve aileyle görüşüldüğü, adli sürecin yakından takip edildiğinin bildirildiği açıklamada yerleşkede yaya yoğunluğunun olduğu bölgelere bir süre önce üzerinde kamera sistemi olan acil panik butonları yerleştirildiğinin altı çizildi.

Güvenlik önlemleri artırılmasına rağmen böyle bir olayın yaşanmasının üzüntü verici olduğunun belirtildiği açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"Yerleşke içinde güvenlik birimlerimize daha kolay ulaşılmasını sağlamak amacıyla 24 saat hizmet veren 5555 telefon hattını devreye aldık. Metruk binaları yıkarken yerleşkedeki kör noktaları görünür kıldık. Tüm önlemlerimize rağmen öğrencimizin yaşadığı ve asla kabul edilemez olaydan büyük bir üzüntü duymaktayız.

Olay günü yerleşkemiz içinde bulunan Kredi ve Yurtlar Kurumu Kız Öğrenci Yurdu'na bir akrabasını bırakmak üzere otomobiliyle gelen şüpheli, akrabasının öğrenci kimlik kartını göstermesi üzerine yerleşkeye alınmış. Akrabasını yurda bıraktıktan sonra da yerleşkemizden ayrılması gerekirken söz konusu üzücü olay yaşanmıştır. Güvenlik birimlerimize telefonla gelen ihbar üzerine motorize ekiplerimiz, 1 dakika içinde söz konusu bölgeye giderek yakaladığı şüpheliyi polis ekiplerine teslim etmiştir."

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR