İstanbul'da TSK'da FETÖ Operasyonu! 295 Asker İçin Gözaltı Kararı

İstanbul'da FETÖ'nün TSK örgütlenmesine yönelik büyük bir operasyon yapıldı. Operasyonda 22’si Jandarma Komutanlığında, 147’si Kara Kuvvetleri Komutanlığında, 27’si Hava Kuvvetleri Komutanlığında, 91’i Deniz Kuvvetleri Komutanlığında, 8’i de Sahil Güvenliğinde görevli 295 asker hakkında gözaltı kararı çıktı.

İstanbul'da TSK'da FETÖ Operasyonu! 295 Asker İçin Gözaltı Kararı

İstanbul'da TSK'da FETÖ Operasyonu! 295 Asker İçin Gözaltı Kararı

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu tarafından, FETÖ’nün TSK örgütlenmesine dönük soruşturma çerçevesinde, örgüt içi haberleşme için ankesör ya da sabit kontörlü hat kullananlara dönük Emniyet Genel Müdürlüğü ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen çalışmalarda bazı şüpheliler belirlendi.

Bu çerçevede, 22’si Jandarma Komutanlığında, 147’si Kara Kuvvetleri Komutanlığında, 27’si Hava Kuvvetleri Komutanlığında, 91’i Deniz Kuvvetleri Komutanlığında, 8’i de Sahil Güvenliğinde görevli 295 asker hakkında gözaltı kararı çıktı. Şüphelilere dönük arama ve el koyma kararı da alındı.

Hakkında gözaltı kararı çıkarılan 2 albay, 1 yarbay, 8 binbaşı, 10 yüzbaşı, 73 üsteğmen, 8 teğmen, 185 astsubay ve 8 uzman çavuşun ele geçirilmesi için İstanbul merkezli 59 ilde, İstanbul Emniyet Müdürlüğü birimleri tarafından operasyon başlatıldı.

Operasyon devam ediyor.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri