İstanbul Boğazı'nda Beykoz'dan başlayıp Karadeniz çıkışına kadar devam eden sis kabusa döndü. İstanbul Boğazı 5 günlük süre zarfında 70 saatten fazla transit gemi girişlerine kapatıldı. 351 gemi Boğaz'ı geçmek için sırada.

İLK KEZ ÜST ÜSTE ÇOK UZUN SÜRELİ BOĞAZA SİS ÇÖKÜYOR

Küçük boyutlardaki gemilerde yakıt, kumanya ve su problemi olduğu bildiriliyor. Firmalar ise yüzbinlerce dolar zarar ettiklerini açıkladı. Gemi trafik hizmetleri birimleri ilk kez peş peşe bu kadar uzun süre Boğaz'a sis çöktüğünü söylüyor.

YÜZLERCE GEMİ GEÇİŞ İÇİN SIRA BEKLİYOR

Boğaz'daki uzun süreli kapatmalar sebebiyle yüzlerce gemi, Boğaz'a giriş için sıra bekliyor. Boğaz'ın Kuzey tarafında 226, Güney tarafında ise 125 geminin geçiş için beklediği belirtildi. Bu gemilerden bazılarının 9 Nisan'dan bu güne kadar beklediği öğrenildi. Küçük boyuttaki gemilerde yakıt, kumanya ve su problemi oluştuğu söyleniyor. Gemi şirketleri söz verdikleri zamanda mevcut yüklerini teslim edemedikler için yüzbinlerce dolar zarar ettiklerini kaydediyor.

METEOROLOJİ SIKÇA SİS UYARISI YAPIYOR

Meteoroloji Genel Müdürlüğü son zamanlarda sık sık sis uyarısında bulunuyor. Dün de uyarı yapan Meteoroloji, Marmara'da ileriki 2 gün daha sisin etkili olacağını duyurmuştu.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.