Son Dakika Coronavirüs Haberleri Korona Yaz 8119'a Gönder 10 ₺ Bağışta Bulun

İdlib'de Doğum Hastanesi Bombalandı

Suriye'de Esed rejimi ve destekçileri, "İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi" sınırları içinde düzenlediği yoğun kara ve hava saldırılarında birer acil sağlık ile ambulans merkezi ve bir doğum hastanesi hedef alındı.

İdlib'de Doğum Hastanesi Bombalandı

İdlib'de Doğum Hastanesi Bombalandı

Suriye'de Beşşar Esed rejimi ve rejim yanlısı milisler, "İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi" sınırları içinde yer alan sivil yerleşimlere gece geç saatlerindede yoğun kara ve hava saldırıları gerçekleştirdi.

Esed rejimi ile İran destekli yabancı terörist gruplardan oluşan rejim ordusu, gece saatlerinde "İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi" sınırları içinde Hama ilinin batı kırsalındaki El Huveyz, El Huveyce, El Tüveyne, Cisir Beyt Er Ras ve El Kirkat köyleri ile Madik Kalesi beldesine, kuzeyinde Latamne ilçesine top, havan ve roket gibi karadan karaya silahlarla yüzlerce saldırı gerçekleştirdi.

 

SAĞLIK VE AMBULANS MERKEZİ İLE DOĞUM HASTANESİ VURULDU

Öte yandan, Hama'nın batısında Madik Kalesi beldesi ve Kuri köyüne iki savaş uçağı saldırı yaptı.

Hama'nın kırsalındaki Latamne'de acil sağlık hizmeti merkezi ve ambulans merkezi ile Madik Kalesi beldesindeki bir kadın doğum hastanesi hedef alınarak hizmet dışı bırakıldı.

Madik Kalesi'ni hedef alan hava saldırılarının ardından yerleşimde kalan az sayıda sivil de beldeden göç etmek zorunda kaldı.

Muhaliflere ait uçak gözlemevi sosyal medya hesabından, Madik Kalesi beldesi ile Kuri köyüne düzenlenen hava saldırılarıyla ilgili "Lazkiye'deki Hımeymim Üssü'nden Rus savaş uçağı kalkış yaptı." bilgisini paylaştı.

 

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR