İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan HDP'ye: Sen Kandil'in Vekilisin, PKK'nın Vekilisin

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Ankara'da halka hitap etti. Soylu konuşmasında HDP'ye yüklenirken, "Seni bu halkın milletvekili olarak görmüyoruz. Sen Kandil’in milletvekilisin, PKK’nın vekilisin, PKK’nın uşağısın ve oyuncağısın" dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan HDP'ye: Sen Kandil'in Vekilisin, PKK'nın Vekilisin

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan HDP'ye: Sen Kandil'in Vekilisin, PKK'nın Vekilisin

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ankara’nın Altındağ ilçesi Karapürçek Mahallesi'nde AK Parti’nin seçim irtibat bürosunun açılışını gerçekleştirdi. Burada halka hitap eden Soylu, HDP’li milletvekillerine bölücü terör örgütü PKK’ya verdikleri destek sebebiyle tepki gösterdi.

Soylu, "Neymiş Apo için HDP’li milletvekilleri yürüyüş yapacakmış. Ne oldu? "Yürütürsek adam değiliz" dedik, betona oturdular mı. Sen bu halkın milletvekili değilsin, seni bu halkın milletvekili olarak görmüyoruz. Sen Kandil’in milletvekilisin, PKK’nın vekilisin, PKK’nın uşağısın ve oyuncağısın" sözlerini kullandı.

FETÖ’ye dönük operasyonlara ağırlık verileceğini ifade eden Soylu, “FETÖ ile mücadele ediyor muyuz? Siz 31 Mart’ın ardından onlara neler yapacağımızı bir görün” dedi.

"PKK’NIN ŞAH DAMARINI KESTİK"

Soylu, konuşmasında şunları söyledi: "Bugün terörle mücadele ediyoruz. PKK’nın şah damarını kestik. Bilmenizi istiyorum belini kırdık. Yalnızca burada değil. ABD diyecek ki ‘Afrin’e girme’, girdik ne oldu? Kim ne derse desin hükümetimizin kararlılığı, Cumhurbaşkanımızın emri, terör neredeyse başını ezeceğiz. Halkımızı bu beladan kurtaracağız. Bakın DEAŞ ile PYD anlaşmış vaziyette. 100 esiri bırakma karşılığında DEAŞ, Türkiye’ye bomba taşıyor, PKK/PYD’de veriyor. Deyrizor’da petrolde anlaşıyorlar. ABD, DEAŞ’ı da, PYD’yi de, PKK’yı da koruyor. Hiç merak etmeyin 31 Mart’tan bizi güçlü çıkartın."

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri