İçişleri Bakanı Soylu: Kılıçdaroğlu Truva Atı Olarak Geliyor, PKK'nın Temsilcilerini Taşıyor

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Aydın'da yaptığı konuşmada, "Ne Söke ne de Aydın Büyükşehir Belediyesi'ne Kılıçdaroğlu'nun adımını zafer naralarıyla attırmayın. Buraya Truva atı olarak geliyor. PKK'nın temsilcilerini taşıyor." ifadelerini kullandı.

İçişleri Bakanı Soylu: Kılıçdaroğlu Truva Atı Olarak Geliyor, PKK'nın Temsilcilerini Taşıyor

İçişleri Bakanı Soylu Aydın'da vatandaşlara hitap etti.

İçişleri Bakanı Soylu, bazı ziyaretlerde bulunmak ve açılışlara katılmak için Aydın'daydı.

Bakan Soylu'nun Aydın'daki ilk durağı, Söke ilçesi oldu. Soylu, Söke'deki düğün salonunda sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve muhtarla kahvaltıda bir araya geldi ve burada bir konuşma yaptı.

Bakan Soylu konuşmasında şu sözlere yer verdi:

MATRUŞKA GİBİ BİRBİRLERİNE GİZLENMİŞLER

"Bugün bir ittifak kuruyorlar. Onlar 'millet ittifakı' diyor. İçinde milleti görseydik biz de 'millet ittifakı' derdik. Biz içinde şer görüyoruz, 'şer ittifakı' diyoruz. Matruşka gibi birbirinin içine gizlenmişler. En dışta tanıdık, bildik partiler var; ama içlerinde HDP, onun içerisinde PKK, içlerinde FETÖ, onun içinde dün 27 Mayıs'ı, 71'i, 12 Eylül'ü, 28 Şubat'ı yaptıranlar, Gezi'yi tezgahlayan ve Gezi'yi kumanda edenler var. Bugün bir ittifakla değil, bir organizasyonla karşı karşıyayız. HDP, PKK'nın siyasi koludur. Bizi ne kadar kınarlarsa kınasınlar, bize ne söylerlerse söylesinler. Onlar PKK'nın vekili, onlar terörün vekili. Kendileri itiraz etmiyorlar. 'Biz PKK'nın vekili değiliz' diye bir itiraz ortaya koydular mı? Şeref madalyası olarak onu taşıyorlar"

BOYNUMUZU KANDİL'İN ÖNÜNDE EĞDİRTMEYİN

"31 Mart akşamı Cumhur İttifakı'nda bir zaafiyet olursa, bunu da Doğu ve Güneydoğu'ya giden bir kardeşiniz olarak söylüyorum, ertesi sabah 1 Nisan'da 6 yaşındaki masum çocukların eline silah vererek kaymakamlık ve valilikleri altüst ederler. Ben bunların ne kadar acımasız olduğunu bilirim. Bizim boynumuzu Kandil'in önünde eğdirtmeyin. Sizden isteğimiz budur. Ne Söke ne de Aydın Büyükşehir Belediyesi'ne Kılıçdaroğlu'nun adımını zafer naralarıyla attırmayın. Buraya Truva atı olarak geliyor. PKK'nın temsilcilerini taşıyor."

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri