İBB, Adalar'daki Ulaşım Sorununa Çözüm Aramak İçin Harekete Geçti

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Adalar'da süregelen ulaşım sorununa çözüm aramak için 'Ulaşım Çalıştayı' düzenleyeceğini duyurdu.

İBB, Adalar'daki Ulaşım Sorununa Çözüm Aramak İçin Harekete Geçti

İBB, Adalar'daki Ulaşım Sorununa Çözüm Aramak İçin Harekete Geçti

İBB'nin yaptığı açıklamada, Adalar ve İstanbul'un taleplerine ortak ve köklü çözümler üretilmesi için tüm ilgililerin buluşacağı çalıştaya, faytoncuların, Adalar'da yaşayanların, sivil toplum kuruluşlarının, hayvan derneklerinin, üniversitelerin, kanaat önderleri ve ilgili diğer tüm kurumların davet edildiği duyuruldu.

Büyükada Anadolu Kulübünde, 28 Ağustos'ta toplanması planlanan çalıştayda davetlilerin ulaşımı için "Çalıştay Vapuru" tahsis edileceği belirtilirken yapılan açıklamada, "Çalıştayın açılış konuşmalarını Ulaşım ve Çevreden Sorumlu İBB Genel Sekreter Yardımcısı İbrahim Orhan Demir, Adalar Belediye Başkanı Erdem Gül ve Adalar Kaymakamı Mustafa Ayhan yapacak. Ulaşım sorununa kalıcı çözüm önerileri getirmek için oturumlar grup çalışmaları şeklinde gerçekleştirilecek ve Ada İçi Toplu Ulaşım, Yaya Ulaşımı Bisiklet ve Akülü Araç Kullanımı, Hayvan Hakları ve Çevre, Adalar Lojistik Sistemleri, Adalar Arası ve Ana Karaya Ulaşım ve Turizm ve Rekreasyon olmak üzere altı başlıkta incelenecek. Prof. Dr. Haluk Gerçek, Prof. Dr. Alper Ünlü, Prof. Dr. Murat Erarslan, Şehir Hatları Genel Müdürü Sinem Serhan Dedetaş, Prof. Dr. Mehmet Ocakçı'nın moderatörlük görevlerini üstleneceği oturumlarda, Adalar'ın ulaşımı tüm yönleriyle değerlendirilecek" denildi.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz