24 Ağustos 2019
  • Istanbul 31.11°
  • Ankara 33°
  • Izmir 39°
İmsak 04:42
Güneş 06:15
Öğle 13:12
İkindi 16:57
Akşam 19:58
Yatsı 21:25
BIST97.149
Dolar5,7635
Euro6,4297
Altın282,95

HDP, 23 Haziran'da Ekrem İmamoğlu'nu Destekleyecek Mi?

HDP'nin 23 Haziran seçiminde CHP'nin adayı Ekrem İmamoğlu'nu destekleyip desteklemeyeceği merak konusu oldu. Bu soruya cevap veren HDP Grup Başkanvekili Saruhan Oluç, "Şimdilik süreç sona ermedi" dedi.

HDP, 23 Haziran'da Ekrem İmamoğlu'nu Destekleyecek Mi?

31 Mart seçimlerinde kilit parti olarak adı geçen HDP'nin 23 Haziran'da İmamoğlu'na destek verip vermeyeceği merak ediliyor. Bu sorunun cevabını HDP Grup Başkanvekili Saruhan Oluç verdi.

Oluç, HDP'nin İstanbul seçimlerindeki duruşunun şimdilik kesinleşmediğini söyleyerek, parti kurullarındaki tartışmaların sona ermesinin ardından kamuoyuna açıklama yapılacağını ifade etti.

MUHALEFET PARTİLERİNİ ELEŞTİRDİ

HDP Grup Başkanvekili Saruhan Oluç, Meclis'te basın toplantısı yaptı. Muhalefet partilerini eleştiren Oluç, "'Öcalan, avukatlarıyla ve ailesiyle görüşebilir' cümlesini kurmak sizin bakımınızdan bu kadar zor mu? Sayın Bahçeli dahi fikrini söyledi. Siz muhalefet partisisiniz. İktidarın hukuk dışı uygulamalarına çifte standart uygulayamazsınız." dedi.

HDP, İMAMOĞLU'NU DESTEKLEYECEK Mİ?

Oluç, HDP'nin İstanbul'da CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu'na destek verip vermeyecaği ile alakalı soruyu ise "HDP'nin kurulları var. Bu kurullar demokratik tartışma geleneğine uygun kurullardır. Toplanıp karar verirler. MYK toplandı. PM de toplandı. Şimdilik süreç sona ermedi. Tartışmalar bittikten sonra açık bir biçimde topluma açıklanacaktır. 'Kürt vekillerle, Türk vekiller anlaşamadı' diye bir haber gördüm. Kendi içimizde böyle bir ayrım yok. Gülüp geçiyoruz bu tarz haberlere" sözleriyle cevap verdi.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri