Hava Kuvvetleri Komutanlığı Davasında Karar Açıklandı! Sanıklara Ceza Yağdı

FETÖ'nün Hava Kuvvetleri'ndeki mahrem yapılanması ile alakalı açılan davada karar açıklandı. 115 sanığa 1 yıl 3 aydan 8 yıl 9 aya kadar değişen cezalar verildi.

Hava Kuvvetleri Komutanlığı Davasında Karar Açıklandı! Sanıklara Ceza Yağdı

FETÖ'nün Hava Kuvvet Kuvvetleri Komutanlığı'ndaki mahrem örgütlenmesi ile alakalı davada, 115 sanığa 1 sene 3 aydan 8 sene 9 aya dek hapis cezası verildi.

MAHKEME HEYETİ, NİHAİ KARARINI AÇIKLADI

FETÖ'nün Hava Kuvvetleri Komutanlığı'ndaki gizli örgütlenmesine dönük FETÖ'nün mahrem imamları ile askeri personelin de içinde olduğu 156 sanık hakkında açılan davada karar verildi. Ankara 16. Ağır Ceza Mahkemesince yapılan duruşmaya tutuklu ve tutuksuz sanıklar ile taraf avukatları katıldı. Mahkeme heyeti, bugünkü celsesinde son kararını duyurdu.

115 SANIĞA, 1 YIL 3 AYDAN 8 YIL 9 AYA KADAR CEZA YAĞDI

Mahkeme heyeti, "silahlı terör örgütüne mensup olma" suçundan 34 sanığa 8 sene 9'ar ay, 40 sanığa 7 sene 6'şar ay, 24 sanığa ise 6 sene 3'er ay hapis cezası verdi. Soruşturma ve yargılama aşamasında FETÖ ile alakalı bilgi vermeleri sebebiyle etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanan 17 sanık için 1 sene 3'er ay hapis cezası verildi. Mahkeme söz hususu 17 sanık hakkındaki hükmün açıklanmasını geri bıraktı.

Mahkeme, FETÖ soruşturması çerçevesinde başka mahkeme tarafından cezalandırılan 5 sanık içinde ceza verilmesine yer olmadığına karar verirken, 1 sanığın da beraatine karar verdi. İçlerinde firarilerin de olduğu 35 sanığın dosyası ise ayrıldı.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri