Hain Plan Ortaya Çıktı! Sınırdan Bomba Sokmaya Çalışıcaklardı

YPG/PKK'nın hain planı güvenlik güçleri tarafından çökertildi. Teröristlerin sınırdan yurda patlayıcı sokup, eylem yapmayı hedeflediği ortaya çıktı.

Hain Plan Ortaya Çıktı! Sınırdan Bomba Sokmaya Çalışıcaklardı

Türk Silahlı Kuvvetleri ve Suriye Milli Ordusu tarafından 9 Ekim günü başlatılan Barış Pınarı Harekatı ile Suriye'de, yürütülen operasyonlarla da Irak'ın kuzeyinde büyük darbe yiyen terör örgütü PKK/YPG'nin kaos ortamı oluşturmaya yönelik planları, istihbarat birimleri tarafından tek tek deşifre edilerek gün yüzüne çıkarılıyor.

YAŞLI, KADIN VE ENGELLİLERİ KULLANIYORLAR

Suriye'de güç kaybeden terör örgütünün yeni plan doğrultusunda; özellikle kadın, yaşlı ve engellileri kullanarak Türkiye'ye yasa dışı yollarla patlayıcı sokmayı planladığı haberi alındı.

Alınan bilgilere göre teröristlerin örgüt üyesi bazı kişileri gönüllü, bazı kişileri ise ailelerini ölümle tehdit ederek patlayıcı naklinde görevlendirdiği belirlendi.

Teröristlerin şampuan, parfüm ve meyve suyu kutuları ile yangın tüplerinin içerisine kamufle edilmiş şekilde patlayıcıları Türkiye'ye sokmayı planladığı anlaşıldı.

Teröristlerin bu yolla sınırdan geçireceği patlayıcılar ile eylemler düzenleyerek hem kaybettiği tabana psikolojik olarak varlıklarını sürdürdükleri mesajı vermeyi, hem de yurt içerisinde kaos ortamı oluşturmayı amaçladığı öğrenildi.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz