FSM'de 4 Şerit 59 Günlüğüne Kapanacak

Fatih Sultan Mehmet (FSM) köprüsündeki asfaltlama çalışmaları sebebiyle 27 Haziran -17 Ağustos tarihleri arasında 4 şerit trafiğe kapatılacak. Ulaşım 2 şerit gidiş, 2 şerit geliş olarak sağlanacak

FSM'de 4 Şerit 59 Günlüğüne Kapanacak

Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, "Boğaz geçişlerini sağlaması açısından İstanbul ulaşımının can damarı olan Boğaz Köprülerimizin güvenli, konforlu ve uzun süreli hizmet verebilmesi amacıyla; '15 Temmuz Şehitler Köprüsü Ana Halat Semer Bölgesi Geçiş Takviyesi ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü Ankrajlarının Su Drenajı Yapım İşi' çalışmaları yapılmaktadır." bilgisi paylaşıldı.

50 GÜN SÜRECEK  

Çalışmalar doğrultusunda Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nde asfaltlama yapılacağı bildirildi. Yapılan açıklamada, "Bu çalışmalar doğrultusunda Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nde mevcut eski asfalt kaldırılacak, çelik tabliye yüzeyi kumlanarak tabliye izolasyonu yapılacak ve yeni asfalt tabakalarının serilmesi ile köprü tabliyesinin her iki ucundaki mevcut genleşme derzlerinin onarımları gerçekleştirilecektir. İstanbul halkını en az etkileyecek şekilde azami özen gösterilerek 24 saat, 3 vardiya esasına göre iki etap halinde yapılacak çalışmalara 27 Haziran 2019 tarihinde başlanarak 17 Ağustos 2019'da bitirilmesi planlanmaktadır" bilgileri paylaşıldı.

4 ŞERİT KAPATILACAK  

50 gün 4 şeridin kapatılacağı belirtilen açıklamada, "Çalışmalar sırasında köprünün Avrupa-Asya istikameti yönündeki (Güney platform) 4 şeridi kapatılarak, trafik akışı kuzey platformdan 2 şerit gidiş, 2 şerit geliş olarak sağlanacaktır. Güney platformdaki çalışmaların tamamlanmasının ardından, köprünün Asya-Avrupa istikameti yönündeki (Kuzey platform) 4 şerit kapatılarak, trafik akışı güney platformdan 2 şerit gidiş 2 şerit geliş olarak yapılacaktır. Gerekli tüm emniyet tedbirlerinin alınacağı ve trafik işaretlemelerinin yapılacağı çalışmalar esnasında sürücülerin yol üzerindeki trafik işaret ve işaretçilerine titizlikle uymaları gerekmektedir" ifadeleri kullanıldı.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağıya kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR