Feribot Seferleri Fırtına Uyarısı Sebebiyle İptal Edildi

Meteoroloji'nin Çanakkale’nin Kuzey Ege Denizi’nde yarın poyraz fırtınası beklendiğine ilişkin açıklaması sebebiyle , Gökçeada-Kabatepe hattında gün içindeki tüm tarifeli feribot seferleri iptal edildi.

Feribot Seferleri Fırtına Uyarısı Sebebiyle İptal Edildi

Fırtına uyarısı nedeniyle Gökçeada seferleri iptal edildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada Kuzey Ege Denizi’nde rüzgarın yarın öğle saatlerinden itibaren Kuzey ve Kuzeydoğu yönlerden saatte 50-75 kilometre, akşam saatlerinde ise saatte 90 kilometre kuvvetinde eseceği uyarısı yapıldı.

YARIN İÇİN UYARI GELDİ

Çanakkale’de ise, bu sabah aralıklarla etkili olan sağanak ve lodos, öğle saatlerinden itibaren yerini yazdan kalma bir havaya bıraktı. Ancak yarın için yapılan fırtına uyarısı nedeniyle feribot iptalleri gelmeye başladı.

SEFERLER İPTAL EDİLDİ

Gestaş firması yetkilileri, olumsuz hava koşulları nedeniyle Gökçeada-Kabatepe hattında yarınki tüm tarifeli seferlerin iptal edildiğini duyurdu. Yapılan açıklamaya göre, Gökçeada’dan Kabatepe’ye saat 07.00, 13.00 ve 18.00, Kabatepe’den Gökçeada’ya ise saat 09.00, 15.00 ve 20.00 seferleri yapılamayacağı öğrenildi.

Meteoroloji yetkilileri ise, fırtınanın oluşturabileceği olumsuzluklara karşı vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmalarını istedi.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri