Eski Siirt Belediye Başkanı Selim Sadak tutuklandı! PKK Propagandası Yapmıştı

Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde düzenlenen HDP mitinginde terör örgütü PKK/KCK'nın propagandasını yaptığı iddiasıyla gözaltına alınan eski Siirt Belediye Başkanı Sadak, tutuklandı.

Eski Siirt Belediye Başkanı Selim Sadak tutuklandı! PKK Propagandası Yapmıştı

Eski Siirt Belediye Başkanı Selim Sadak tutuklandı!

HDP İlçe Başkanlığı tarafından Viranşehir Demirci yolundaki meydanda yapılan mitingdeki konuşmasında, terör örgütü PKK/KCK'nın propagandasını yaptığı iddiasıyla gözaltına alınan eski Siirt Belediye Başkanı Selim Sadak'ın emniyetteki işlemleri tamamlandı. Sağlık kontrolünün ardından adliyeye sevk edilen Sadak, çıkarıldığı nöbetçi hakimlikçe tutuklandı.

MİTİNGDE PKK/KCK PROPAGANDASI

Diğer taraftan Sadak ile birlikte gözaltına alınan iki şüphelinin ise işlemlerinin devam ettiği öğrenildi. HDP'nin önceki gün Viranşehir ilçesinde düzenlenen mitinginde HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli ve eski Siirt Belediye Başkanı Selim Sadak birer konuşma yapmış, mitingin ardından Sadak ve iki kişi, terör örgütü örgütü PKK/KCK'nın propagandasını yaptıkları iddiasıyla gözaltına alınmıştı. Bu arada Viranşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından dün düzenlenen operasyonda da söz konusu mitingde terör örgütü propagandası yaptıkları belirlenen 4 kişi daha yakalanmıştı.

Son Dakika Gündem Haberleri için sayfayı kaydırın.

Yorum Yaz