Donanmanın Göz Bebekleri İstanbul Limanında

Türk Deniz Kuvvetlerine ait savaş gemileri İstanbul’un çeşitli limanlarında ziyarete açıldı. Donanmanın yüksek teknolojili gemilerinden ‘TCG Salihreis’ ve 'TCG Büyükada' Sarayburnu Limanı’nda vatandaşların ilgisini çekti.

Donanmanın Göz Bebekleri İstanbul Limanında

Donanmanın Göz Bebekleri İstanbul Limanında

Preveze Deniz Zaferi'nin 481'inci yıldönümü dolayısıyla Türk Deniz Kuvvetleri'ne ait savaş gemileri İstanbul'un 8 ayrı noktasında vatandaşların ziyaretine açıldı. Sarayburnu Limanı'nda meraklılarını ağırlayan TCG Salihreis ve TCG Büyükada isimli savaş gemileri vatandaşlardan yoğun bir ilgi gördü. Türk Deniz Kuvvetleri'ne ait savaş gemilerini yakından görme fırsatı bulan vatandaşlar bol bol fotoğraf çektirdi.

VATANDAŞLAR GEMİLERİ ZİYARET ETTİ 

Sarayburnu'nda demirleyen TCG Salihreis ve TCG Büyükada isimli gemiler çok sayıda ziyaretçi ağırladı. Gemileri ziyaret eden vatandaşlar iç kısımları gezerek hatıra fotoğrafı çektirdiler.

EMEKLİ DENİZ SUBAYI KONUŞMA YAPTI

Savaş gemilerini ziyaret ederek donanımları yakından görme imkanı yakalayan Emekli Deniz Astsubayı Ata Işıltan, "Bugüne kadar donanmamızın gelişmelerini sosyal medyada yakından takip ediyorum. Şimdi de canlı görmek için koşa koşa geldim. Çok gururluyum ve gelişmeleri izledikçe daha da gururlanıp, ümitleniyorum. Bugün denizlere, göklere hakim olan dünyaya hakim olur. Biz bu hakimiyeti sağlayacağız. Doğu Akdeniz dahil tüm denizlerimizde bu gücümüzü göstereceğiz" dedi.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın. 

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR