Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Kadir Mısıroğlu'nu ziyaretinin ardında gelen eleştirilere yanıt verdi.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, bütün alanda var olan ve en büyük hassasiyeti gerektirenin 'kul hakkı' olduğunu ifade ederek, 'Sohbetimizde, konuşmamızda değinmeden geçemediğimiz en hassas konulardan birisi 'aman ha kul hakkında dikkat edelim' ifadesidir. Farklı beklentilerle kişileri itibarsızlaştırmak kul hakkını ihlal etmektir' açıklamasında bulundu.

Son zamanlarda Kadir Mısıroğlu'nu ziyareti nedeni ile eleştirilen Erbaş, Diyanet İşleri Başkanlığı'nda gerçekleştirilen 'Ankara Din Görevlileri Bilgilendirme Faaliyeti Toplantısı'nda konuştu.

Bütün alanda var olan ve en büyük hassasiyeti gerektirenin 'kul hakkı' olduğunu ifade eden Erbaş, 'Yapmış olduğumuz her sohbetimizde, konuşmamızda değinmeden geçemediğimiz en önemli hususlardan birisi 'aman ha kul hakkında dikkat edelim' ifadesidir. Bu meyanda farklı beklentilerle kişileri itibarsızlaştırmak kul hakkını ihlal etmektir. Baştan bunu belirteyim. Kişisel ihtiraslarla bireylerin ve toplumun geleceğine zarar vermek kul hakkını ihlal etmektir. Buna toplum, millet, insanlık olarak dikkat etmeliyiz' dedi.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.