18 Eylül 2019
  • Istanbul 21.11°
  • Ankara 13.89°
  • Izmir 17.22°
İmsak 05:14
Güneş 06:40
Öğle 13:04
İkindi 16:32
Akşam 19:17
Yatsı 20:38
BIST101.447
Dolar5,7068
Euro6,3179
Altın275,4785

Dışişleri Bakanlığı'ndan Macron'a Sert Tepki

Dışişleri Bakanlığı Fransa Cumhurbaşkanı Macron'un terör örgütü YPG heyetiyle görüşmesine sert tepki gösterdi. Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Aksoy, "Terör örgütü uzantılarına meşruiyet kazandırma teşebbüsleri müttefik ilişkileriyle bağdaşmayan yanlış bir adımdır" ifadelerini kullandı.

Dışişleri Bakanlığı'ndan Macron'a Sert Tepki

Türkiye'den Macron'a Sert Tepki

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, "Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un terör örgütü PKK’nın Suriye uzantısı PYD/YPG güdümündeki sözde 'Suriye Demokratik Güçleri' (SDG) heyetini kabul etmesini kınıyoruz" ifadelerini kullandı.

"SDG HEYETİNİ KABUL ETMESİNİ KINIYORUZ"

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Aksoy, Fransa Cumhurbaşkanı Macron’un sözde “Suriye Demokratik Güçleri” heyetini kabulü hakkındaki bir soruyu "Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un terör örgütü PKK’nın Suriye uzantısı PYD/YPG güdümündeki sözde 'Suriye Demokratik Güçleri' (SDG) heyetini kabul etmesini kınıyoruz. Terör örgütü uzantılarına suni meşruiyet kazandırmaya yönelik bu teşebbüs müttefiklik ilişkileriyle bağdaşmayan son derece yanlış bir adımdır.
Suriye’nin siyasi birliğini ve toprak bütünlüğünü hedef alan gündemlerin ilerletilmesine müsaade edilmemesinin önemini ve Türkiye’nin milli güvenliğini temin etmek için gerekli gördüğü önlemleri almaktan çekinmeyeceğini tekrar hatırlatıyoruz." ifadeleriyle cevapladı.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağıya kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri