Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Cezayir’de

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Cezayir Havalimanı’nda Cezayir Dışişleri Bakanı Sabri Boukadoum tarafından karşılandı. Çavuşoğlu, ikili görüşmelerden önce basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Bakan Çavuşoğlu, Cezayir’de

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Cezayir Havalimanı’nda Cezayir Dışişleri Bakanı Sabri Boukadoum tarafından karşılandı. Çavuşoğlu, ikili görüşmelerden önce gazetecilerin sorularını yanıtladı.

"CEZAYİR’İN İSTİKRARI TÜRKİYE İÇİN DE ÇOK ÖNEMLİ"

New York’ta Birleşmiş Milletler Genel Kurulu toplantısında da görüştüklerini anımsatan Çavuşoğlu, görüşmeye ilişikin yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Bugün kardeş Cezayir’de bulunmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Dışişleri Bakanı’na daveti için çok teşekkür ediyorum. New York’ta görüştüğümüzde kendisine geleceğim diye söz vermiştim. Türkiye’de ve bölgede gelişmeleri takip ediyorsunuz.

Bütün bu yoğunluğa rağmen, bu sözümü tutup ziyareti gerçekleştirmek istedim. Cezayir’in istikrarı Türkiye için de çok önemli. Özellikle Libya’daki gelişmeleri takip ediyorsunuz. Cezayir’in Libya meselesinde de çok önemli bir aktör olduğunu düşünüyoruz. Dolayısıyla uluslararası toplantılarda Cezayir’in de olması için ısrarda bulunuyoruz”

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

 

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri