Devlet Bahçeli'den Libya’ya Asker Gönderme Meselesine Onay!

MHP Genel Başkanı Bahçeli, Libya’ya asker gönderme meselesini onaylayan bir açıklama yaptı.

Devlet Bahçeli'den Libya’ya Asker Gönderme Meselesine Onay!

Bahçeli'den Libya’ya Asker Gönderme Meselesine Onay

MHP Genel Başkanı Bahçeli, Libya’ya asker gönderme meselesini onaylayan bir açıklama yaptı.

Devlet Bahçeli'nin konuya yönelik açıklamaları şöyledir:

Libya’da Hafter isimli teröristin arkasında durup Türkiye’yi Doğu Akdeniz’de sıkıştırmaya çalışanlar iyi niyetli değillerdir.Ülkemiz kuşatılmak istenmektedir. Libya’nın meşru ve tanınmış hükümetiyle Türkiye arasında yapılan “Münhasır Ekonomik Bölge Anlaşması” zalimleri ve Türk düşmanlarını adeta felç etmiştir.
Bu kapsamda gerektiği takdirde Libya’ya asker gönderme seçeneği mutlaka gündeme alınmalı ve gereği cesaretle yapılmalıdır.
Tarih uyanırken, eski hâkimiyet havzalarımızın anıları dirilmektedir.
Gönül, inanç ve kültür coğrafyalarımızın Türk milletine çağrısı günden güne artmaktadır. Bu çağrıya sessiz ve seyirci kalmak akıl dışılıktır.
Libya ve Suriye’deki krizlere tepkisiz ve hareketsiz kalındığını taktirde jeopolitik riskler ithal edilmiş olacak, Anadolu coğrafyası tehlikeye atılacaktır.
İhtiyaç hâsıl olursa Libya’ya asker göndermek aynı zamanda bir beka meselesi olup Milliyetçi Hareket Partisi’nin desteğini alacaktır.
Ne işimiz var Libya’da diyen CHP’liler ve tüfeyli işbirlikçileri ise “Las Tesis” eylemiyle dansa ve dalavereye hızla devam etmelidir.
Kadına yönelik şiddetin dansla duracağını düşünenlerin hali acul ve acıklıdır.
Lübnan, Libya, Suriye, Irak, İran, Cezayir, Sudan, Latin Amerika ülkeleriyle ve Avrupa ülkeleri huzursuzluğun pençesindeyken, Türkiye tarihi haklarını korkusuzca, kahramanca savunmalı, Anadolu’yu işgal planlarını kaynağında yok etmelidir.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırınız.

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri